Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kuluçka Devresi Kuluçka Devresi Nedir - Kuluçka Yapısı - Bulaşıcı Hastalıklar - Enfeksiyon - Enfeksiyona Bağlı Hastalıklar Kuluçka devresi; hastalık yapıcı organizma , vücuda girdiği

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kuluçka Devresi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuluçka Devresi

  Kuluçka Devresi Nedir - Kuluçka Yapısı - Bulaşıcı Hastalıklar - Enfeksiyon - Enfeksiyona Bağlı Hastalıklar


  Kuluçka devresi; hastalık yapıcı organizma, vücuda girdiği zaman üremeye başlar. Üreyerek hastalık belirtilerini ortaya çıkaracak sayıya gelmesi belli zaman alır. Mikrobun vücuda girdikten hastalık belirtilerinin ortaya çıkmasına kadar geçen zamana kuluçka süresi denir.

  Kuluçka süresi, mikrobun cinsine göre çok değişiklik gösterir. Kolerada kuluçka dönemi birkaç saat sürdüğü halde, karaciğer iltihabının (hepatitis) bir şeklinde 5-6 ay sürebilir. Kuduz vakalarında, bir hatta iki seneyi geçer. Kuluçka süreleri olabilir (özellikle beyne çok uzak noktalardaki ısırıklarda). Epra (cüzzam)da ise kuluçka süresi 2-20 yıl gibi seneleri bulabilir. Bir kişi mikrop tarafından hastalandırılınca vücutta o mikroba karşı antikorlar (savunma maddeleri) yapılmaya başlanır. Bu antikorlar, hastalık geçtikten sonra da vücutta mevcut olup, aynı mikrobun ikinci bir saldırısında karşı koyarlar. Bir mikrobu vücut tanıyıp ona karşı antikor yapmışsa, o mikrobun daha sonraki girişlerinde ya hiç hastalık olmaz veya hastalık hafif seyreder. Buna bağışık olma durumu denir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tavukların kuluçka süresi ortalama kaç gündür
 3. Kuluçka Ve Kuluçka Tekniği
 4. Deve Kuşlarının Ilginç Kuluçka Sistemleri
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş