Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Damar Beni ben tedavisi - damar ben nedir - damar beni nasıl tedavi edilir Damar Beni Ciltaltındaki damarların yapısal değişikliğiyle ortaya çıkan ciddi estetik kusur
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Damar Beni ben tedavisi - damar ben nedir - damar beni nasıl tedavi edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Damar Beni
  ben tedavisi - damar ben nedir - damar beni nasıl tedavi edilir

  Damar Beni
  Ciltaltındaki damarların yapısal değişikliğiyle ortaya çıkan ciddi estetik kusur oluşturabilen çeşitli büyüklüklerde süngerimsi bir hal almış damar yumağıdır.

  Hemanjioma denilen damar beni genellikle sağlık sorunu oluşturmasada seyrek olarak kanama yapabilmektedir.Atar damar kökenli olduğundan büyüme eğilimi gösterebilirler.Damar beni ve benzer yapıdaki spider angioma(gül lekesi),şarap lekesi ve cherry aynı şekilde laserle ameliyatsız tedavi edilebilmektedir.Tedavinin özü damar içindeki alyuvarların ciltten geçen ışığı soğurarak ısınıp damaryumağını tahrip etmesi ile gerçekleşir.Daha sonra dolaşım bu tahrip olmuş alanı ölü dokulardan temizlemektedir.

  Kullanılan laser ışığı cildi etkilemeden geçtiği için cilde zarar vermeden damarı yok etmektedir.Tedavi 3-20 seans arasında değişir.


  Vücudun heryerinde görülebilen rengi koyu kahverengi ile ten rengi, büyüküğü 1 mm ile 10 cm arasında değişen ciltten kabarık oluşumlardır.Genellikle estetik kusur oluştururlar ancak eklem bölgesi gibi alanlarda fiziki olarakta rahatsızlık verebilirler.Özellikle koyu renkli olanlar uzun yıllar güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldığında kanserleşebilirler.Muayene anında şüpheli benlerden biopsi alınarak kesin teşhis konur.

  TEDAVİ:

  Ameliyat:Ben tedavisinde uzun yıllar cerrahi olarak çıkarıp oluşan açıklık dikişlerle kapatılıyordu ameliyat sonunda benin çapının iki katı kadar çizgi şeklinde iz kaldığından teknolojik tedaviler daha yaygın kullanılmaya başlamıştır.

  Laser:Ciltten kabarık olmayan ve koyu renkli benler laserle hiç iz bırakmadan 2-3 seansta tamamen tedavi edilebilir.Uygulama anında ağrı duyulmaz.

  Radyofrekans:Yüksek frekanslı radyo dalgalarıyla tek seansta ben buharlaştırılarak yok edilir, geride zorlukla fark edilecek kadar hafif bir iz kalabilir.
  Elektrokoter:Elektrik enerjisi ile ben ısıtılarak buharlaştırılır.Tek seansta tedavi edilen benden geride sivilce izi kadar iz kalabilir.
  Hangi şekilde tedavi edilirse edilsin herhangi bir yan etki oluşmaz.Halk arasında söylenen '' bene dokunursanız kanserleşir '' sözünün aksine benle birlikte kanserleşme riskide ortadan kaldırılır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Acı Sözler , acılı sözler – damar aşk acısı sözleri damar sözler , damar msn nickler
 3. Damar sertliği için şahtere kürü, Damar Sertliğine Özel Bitkisel Kürler, Damar Sertliğine
 4. Damar açıcı bitkiler - Damar açıcı bitki - Damar açıcı bitkisel ilaçlar
 5. Damar Sözler - Msn Nickleri - Damar Msn Nickleri - Baba Sözler - damar şekili msn sözleri
 6. Kılcal damar ve varislerin lazer ile tedavisi, varis Lazerle tedavi ne sıklıkla yapılmakta
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş