Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuzdaki Sinir Hücreleri Asetilkolin Esteraz isim li enzim vücutta en çok ihtiyaç duyulan yerde bulunur. Sinir hücreleri arasında elektrik sinyallerini taşıyan asetilkolin enzimlerini biriktikleri yerden

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Vücudumuzdaki Sinir Hücreleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Vücudumuzdaki Sinir Hücreleri
  Asetilkolin Esteraz isimli enzim vücutta en çok ihtiyaç duyulan yerde bulunur. Sinir hücreleri arasında elektrik sinyallerini taşıyan asetilkolin enzimlerini biriktikleri yerden temizler. Böylece yeni taşıyıcı enzimlere yer açılmış olur.Kimyasal uyarıları taşıyan enzimleri işleri bittikten sonra süpürmek için bekleyen asetilkolin esteraz enzimi
  Vücudumuzdaki sinir hücreleri bir ağ gibidir. Bu ağ üzerinde beyin ve organlar arasında sayısız emir ve uyarı gidip gelir. Ancak, bu kesintisiz bir ağ değildir, önceki sayfalarda belirttiğimiz gibi sinirler arasında boşluklar vardır. Bir mesaj bu boşluklara ulaştığında elektron taşıyan enzimler mesajı diğer sinire aktarırlar.
  Elektronları taşıyan enzimler yüklerini bıraktıktan sonra diğer sinir ucunun önünde serbest kalırlar. Ancak orada birikmeleri durumunda, arkadan gelen diğer elektron yüklü enzimlerin yolunu keseceklerdir.
  Bu durumda da elektrik sinyalleri diğer sinire aktarılamayacak ve akım kesintiye uğrayacaktır. Fakat böyle bir problem yaşanmaz. Çünkü "asetilkolin esteraz" isimli özel bir enzim, sinir ucu önünde biriken kimyasalları parçalayarak oradan uzaklaştırır. Yani bir anlamda "ortalığı süpürür". Bu sayede, arkadan gelen elektron taşıyıcıların önü sürekli açılıp temizlenir. En ufak bir aksama, kesinti yaşanmaz.
  İşte, vücudumuzdaki on binlerce farklı enzimden yalnızca söz konusu "asetilkolin esteraz" eksik olsa, yaşamamız mümkün olamaz. Çünkü bu bir anlamda tüm vücudun elektriğinin kesilmesi demektir.
  Her insan burada durup kendisine şu soruyu sormalıdır: Canlı vücudunda en küçük bir detayın dahi unutulmaması için kusursuz sistemler kuran, hiçbir şuuru, bilgisi ve iradesi olmayan molekülleri en uygun ve en akılcı tavrı gösterecek şekilde programlayan kimdir?
  Tüm bu akıl, bilgi ve kusursuz eserin sahibi kesinlikle tesadüfler değildir. Evrimciler, busorular karşısında mecburen sessiz ve cevapsızdır. Çünkü her enzimi yaratan, her birine görevini bildiren, hayatı kusursuz biçimiyle yoktan vareden Yüce Allah'tır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sinir ile ilgili deyimler, sinir deyimleri
 3. Merkezi Sinir Sistemi Ve Çevresel Sinir Sistemi
 4. Sinir Sisteminin Gelişimi nedir, Sinir Sisteminin Gelişimi ve yapısı
 5. Çakralar ve temel görevleri, vücudumuzdaki çakraları tanıyalım, çakraların vücudumuzdaki i
 6. Kan Hücreleri Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş