Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Savunma Hücreleri Bilgi Yüklü Bir Hafızayla Yaratılmışlardır Bir yerimiz yaralandığında , yaranın bir süre sonra iyileşeceğinden kesinlikle eminizdir. Ancak o yarayı iyileştirenin kim olduklarını birçoğumuz

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Savunma Hücreleri Bilgi Yüklü Bir Hafızayla Yaratılmışlardır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Savunma Hücreleri Bilgi Yüklü Bir Hafızayla Yaratılmışlardır
  Bir yerimiz yaralandığında, yaranın bir süre sonra iyileşeceğinden kesinlikle eminizdir. Ancak o yarayı iyileştirenin kim olduklarını birçoğumuz düşünmeyiz bile.


  Vücudunuzdaki mikrobik saldırıların sinyallerini anında haber alıp, savunma alarmı veren hücrelerinizin varlığından ne kadar haberdarsınız?
  Vücutta herhangi bir enfeksiyon hali olduğunda örneğin açık bir yaranızın üstü mikrop kaptığında savunma hücreleri hemen alarma geçerler. Makrofaj adlı bu savunma hücrelerinin, mikropların saldırısına karşılık verebilmek için mümkün olan en kısa zamanda enfeksiyon bölgesinin yerini tespit edip, oraya doğru yönelmeleri gerekmektedir. Bu yer tespit işleminde makrofajlar, bazı değişiklikleri fark ederler. Örneğin, o bölgede bakteriyel atıkların oluştuğunu, enfeksiyonlu dokunun oluşturduğu tahrip edici maddelerin ortaya çıktığını ve yine bu bölgede kanın pıhtılaşmasıyla birlikte oluşan maddeleri tesbit ederler. Eğer makrofajlar enfeksiyonlu dokunun sebep olduğu değişiklikleri fark edemeselerdi, vücudun hergün karşı karşıya kaldığı sayısız tehlikeye karşı koymamız imkansız olurdu.
  Ancak burada ilginç bir durum vardır. Makrofajların çoğu böyle bir saldırı ile ilk kez karşılaşmaktadır? O halde bu mikroskobik canlılar teşhis ettikleri bulguların bir tehlike sinyali olduğunu nasıl öğrenmişlerdir? Bu konuda bir eğitimden mi geçirilmişlerdir?
  Elbette makrofaj dediğimiz mikroskobik hücrelerin "eğitim" gördüğünü iddia etmek mümkün değildir. Ama tüm bu bilgiler ilk dünyaya geldikleri andan itibaren makrofajların hafızasındadır. Ve onlara bu hafızayı veren, düşman karşısında içinde bulundukları bedeni nasıl koruyacaklarını ilham eden üstün bir güç vardır. Savunma hücrelerine vücudun dışından gelen bir saldırının etkilerini tanıtıp, onları bu bilgiyle yaratan Alemlerin Rabbi olan Allah'tır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Duygu Yüklü Sözler facebook, duygu yüklü mesajlar
 3. Sivil Savunma Günü Şiirleri, Sivil Savunma Günüyle ilgili Şiirler
 4. Sivil Savunma ve Sivil Savunma Kurumları Nelerdir
 5. Sivil savunma günü 28 şubat, sivil savunma günü tarihi,sivil savunma günü hakkında bilgi
 6. Milli savunma bakanımız kimdir, milli savunma bakanımızın adı nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş