Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Verem İrsi , Genetik Midir Bilgi Verem hastalığı insanlara babadan ve anadan geçen irsî bir hastalık değildir. Veremli ana ve babadan doğan çocuk lar zayıf

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Verem İrsi, Genetik Midir Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Verem İrsi, Genetik Midir Bilgi

  Verem hastalığı insanlara babadan ve anadan geçen irsî bir hastalık değildir. Veremli ana ve babadan doğan çocuklar zayıf bir halde ve belki de vereme istidatlı bir bünyede doğabilirler. Fakat veremli olarak doğmazlar. Onların verem hastalığı almaları doğduktan sonra ana ve babalarının ve başka yakınlarının saçtıkları mikroplarla bulaşmak suretiyle olur.

  Veremli ana ve babanın çocuğunu, doğar doğmaz, ailesi arasından alıp temiz bir muhite götürecek olursak onu verem hastalığına tutulmadan, sağlam ve gürbüz olarak, büyütmek kabildir.

  Fakat toplum halinde ve bilhassa kalabalık şehir ve kasa-balarda yaşayan insanlar, ne kadar dikkat edilirse edilsin, çocukluk ve gençlik çağlarında iken etraflarından, az miktarda da olsa, yine mikrop alırlar. Vücutlarına giren bu mikrop eğer hastalık husule getirmezse bedenin gizli köşelerinde, lenfa bezlerinde saklanır, aşikâr bir hastalık yapmadan, uzun yıllar, oralarda canlı kalır.

  Birçok tecrübeler kalabalık yerlerde yaşayan insanların bilhassa şehir ve kasabalarda küçük yaştan itibaren verem mikrobu ile bulaştıklarını fakat ona mukavemet edip hastalanmadıklarını göstermektedir.

  İnsanların gizli bir şekilde verem mikrobuna bulaşmış olmalarının bir bakımdan faydası vardır. Çünkü çok zarar görmeden alınan bu ilk hastalık mikroplarının vücutta gizli bir halde kaldıkça, sonradan gelecek verem hastalığına karşı vücudu korumakta oldukları anlaşılmıştır.

  İşte bu suretle ilk defa mikrobu almış fakat ondan büyük bir zarar görmemiş olan kimselerin, vücutlarını çok yormadıkça ve verem hastalığına tutulmadıkları, bu suretle ilk alınan verem mikroplarının insana nispi bir bağışıklık sağladığı meydana çıkmıştır.

  İşte bugün kullanılan koruyucu verem aşısının esası bu olaya dayanmaktadır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. verem savaş haftası hakkında bilgi, verem savaş haftası hakkında bilgiler
 3. Verem (Tüberküloz) Nasıl Bulaşır Bilgi
 4. Verem Hastalığının Belirtileri, Ortaya Çıkışı (Ayrıntılı Bilgi)
 5. Verem Hastalığı Nedir, Tanımı, Anlamı, Açıklaması Bilgi
 6. Verem Aşısının Bulunması, Verem Aşısını Kim Buldu Bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş