Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Veremden Korunma Yolları , Tedbirler Nelerdir Veremden korunmada en başta gelen tedbir , balgamıyla etrafa mikrop saçan hastaların sağlamlardan ayrılarak tedavisidir. Bu gibi hastaların her

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Veremden Korunma Yolları, Tedbirler Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Veremden Korunma Yolları, Tedbirler Nelerdir

  Veremden korunmada en başta gelen tedbir, balgamıyla etrafa mikrop saçan hastaların sağlamlardan ayrılarak tedavisidir. Bu gibi hastaların her şeyden önce, kendilerinin başkalarına hastalık vermemek lâzım geldiğini takdir etmeleri, şuraya buraya tükürmemeleri, sağlam insanlarla, bilhassa gençler ve çocuklarla temas etmemeleri lâzımdır.

  Yorgunluk, uykusuzluk, açlık gibi hallerden bakınmak, vücudu daima kuvvetli ve temiz bulundurmak vereme tutulmamak için gerekli olan tedbirlerindendir.
  En önemli olan bir koruyucu vasıta da verem aşısıdır. Bugün dünyanın her yerinde kullanılan verem aşısı aşıyı keşfeden iki Fransız âliminin adlarının baş harfleri alınarak (B.C. G.) diye adlandırılan aşıdır.

  Bu aşı ile aşılanmak veremden korunmak için büyük bir garanti sağlar. Verem aşısı herkese lâzım değildir. Aşının kimlere lüzumlu olduğunu kol derisi için verem zehirlerinden yapılmış bir mahlûlden bir damla şırınga etmek ve şırınga yerinde bir kızarma olup olmadığını tetkik ile anlaşılır. Şayet deride olmasa o kimsenin vücudu verem mikroplarına karşı hassas olduğu anlaşılacağından bu gibilere derhal verem aşısı tatbik etmek lâzım gelir.

  Bu aşı verem savaşında doktorların elinde bulunan en ucuz ve en kuvvetli bir silâhtır. Dünyanın her yerinde verem savaşı bu aşı ile yapılmaktadır. Bu sayede veremin bir gün kökünden kazınmasına muvaffakiyet hâsıl olacağı bile umulmaktadır.

  Bilhassa doğum çağından itibaren bütün çocuklar ve gençler verem bakımından tetkik edilmeli, ihtiyacı olanlara derhal aşı yapılmalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yangından Korunma Yolları Nelerdir
 3. Deprem Ve Korunma Yolları Nelerdir
 4. Radyasyondan korunma yolları nelerdir
 5. Depremden Korunma Yolları, Önlemler, Tedbirler Nelerdir
 6. Veremden Korunmak İçin Alınacak Tedbirler, Önlemler Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş