Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Parkinson Hastalığının Nedenleri Parkinson hastalığı sinir sistem ini etkileyen dejeneratif bir rahatsızlıktır. Bu hastalık dünya çapında birçok kişiyi etkisi altına almaktadır. Genellikle ileri yaşlardaki kişilerde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Parkinson Hastalığının Nedenleri Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Parkinson Hastalığının Nedenleri


  Parkinson hastalığı sinir sistemini etkileyen dejeneratif bir rahatsızlıktır. Bu hastalık dünya çapında birçok kişiyi etkisi altına almaktadır. Genellikle ileri yaşlardaki kişilerde gözlemlenen rahatsızlık kişinin sinir sistemi sağlığını önemli ölçüde etkiler.
  Parkinson rahatsızlığının nedeni henüz tam anlamı ile çözümlenememiştir. Bununla beraber bilim adamlar rahatsızlığın genetik, toksik, baş travması, selebral anoksi ve ilaç kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığını düşünmektedir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar bazı gen mutasyonlarının Parkinson rahatsızlığına yol açtığını ortaya koymuştur.
  Parkinson rahatsızlığının nedenine ilişkin diğer bir teori de toksinlere aşırı maruz kalınmasıdır. Bu tezin ileri sürülme nedeni ise bazı coğrafik bölgelerde rahatsızlığın daha sık olarak gözlemlenmesidir. Bilim adamları demir ve manganez gibi bazı belirli kimyasalları içeren böcek ilaçlarının Parkinson riskini arttırdığını belirtmektedir. Bu nedenle yapılan araştırmalara göre kırsal kesimlerde yaşayıp tarım ile uğraşan kişilerde rahatsızlık daha sık ortaya çıkmaktadır.
  Baş travmaları da Parkinson nedenleri arasında belirtilmektedir. Parkinson rahatsızlığı olan birçok kişinin geçmişte baş travmaları yaşadığı bildirilmiştir. Yeni yapılan bir çalışma daha önce başından yaralanmış kişilerde Parkinson rahatsızlığı riskinin 8 kat arttığını belirtmiştir.
  Bazı uzmanlar beyindeki dopamin eksikliğinin de rahatsızlığa yol açabileceğini savunmaktadır. Bununla birlikte bu konu üzerinde yeterli araştırmalar henüz uygulanmamıştır. Parkinson rahatsızlığının belirtileri arasında titreme, hareketlerde yavaşlama, denge kaybı, kaslarda kasılma, konuşmakta ve yürümekte güçlük, otomatik hareket kaybı ve demanz bulunmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Lösemi Hastalığının Belirtileri, Lösemi Hastalığının Nedenleri, Lösemi Hastalığında Teşhis
 3. Türkiye'de Cüzzam Hastalığının Tarihi, Tarihçesi, Kronolojisi Hakkında Bilgi
 4. Türklerin İslamiyeti Kabul Etme Nedenleri (Müslümanlığa Girme Nedenleri) Hakkında Bilgi
 5. Lösemi Hastalığının Nedenleri Nelerdir?
 6. Parkinson Hastalığı Ve Parkinson Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş