Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ayak Bilekleri Neden Şişer ayak bileklerinde şişme nedenleri - ayak bileklerinin şişmesi - şiş ayak bilekleri - ayaklarda şişme - ayak şişmesinde neler yapılır -

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ayak Bilekleri Neden Şişer

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak Bilekleri Neden Şişer

  ayak bileklerinde şişme nedenleri - ayak bileklerinin şişmesi - şiş ayak bilekleri - ayaklarda şişme - ayak şişmesinde neler yapılır - ayak bileklerinde sıvı toplanması

  Çoğunlukla dolaşım bozukluğundan olur. Sıkı çorap bağları, kalp hastalıkları, kronik böbrek enfeksiyonları, ilerlemiş varisler, nedenlerden birkaçıdır. Şişliğin karakteri ve ayaklar kaldırılarak dinlendirildikten sonraki durumu, teşhis bakımından doktor için son derece önemlidir.

  Uzun süre ayakta durmak, önemli bir neden olabilir. Yaşlılarda, damarların arterioskleroz, yani damar sertliği nedeniyle daralması, kan dolaşımını aksatabilir ki bu, özellikle günün sonuna doğru olur.

  Sıkı kuşak takan kadınlarda, bacaklar ve venlerde kanın dönüşünün zorlanması nedeniyle şişlik olur.

  Bacaklardaki ya da ayak bileklerindeki şişliği ihmal etmemek gerekir. Nedeni kesinlikle anlaşıldıktan sonra, hemen her zaman tedavi söz konusudur.

  Ayak bileklerim gündüzleri o kadar şişiyor ayakkabılarımı çıkarmam gerekiyor, yeniden giymekte de güçlük çekiyorum. Gece uykusundan sonra şişlik geçiyor.Ayaklardaki şişme ya da ödem, o bölgedeki kandolaşımı bozukluğunu gösterir. Bazen, varisli venler, aşırı vücut ağırlığı ve bütün gün ayakta durma da bu şişliği yapabilir.

  Bütün nedenler bu denli basit değildir. Kronik kalp ve böbrek hastalıkları da bu ödemlere neden olabilirler. Sıvı birikmesi ve hormon dengesizliğinden de aynı durum ortaya çıkabilir. Dolaşım ve lenf drenaj sistemleri tam olarak araştırılmalıdır. Nedeni bulunduğu zaman, tedavi belli olur ve hastalık iyileştirilebilir.

  Çoğunlukla, şişliğin sabahları kaybolmasından yüreklenen kimseler, rahatsızlığı önemsemezler. Bir şişlik uzun zaman tekrarlarsa, tepeden tırnağa bir muayene yapılmalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. göz kapakları neden şişer
 3. Karın neden şişer ?
 4. İnsan neden şişer
 5. Hamilelıkte ayak şişmesı, hamılelerde neden ayaklar şişer, Gebelikte Ayak şişmesine ne iyi
 6. Ayak yanması neden olur, ayak yanması nedenleri, ayak yanmasının sebebi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş