Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

El uyuşmasına dikkat! Uzmanlar teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde özellikle bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden Karpal Tünel Sendromu'nun (KTS) hafife alınmaması gerektiğini söyledi. KTS'nin ellerde ağrı ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  El uyuşmasına dikkat!

  Sponsorlu Bağlantılar
  El uyuşmasına dikkat!

  Uzmanlar teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde özellikle bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden Karpal Tünel Sendromu'nun (KTS) hafife alınmaması gerektiğini söyledi.
  KTS'nin ellerde ağrı ve uyuşmayla başlayan sinir hastalığı olduğunu belirten uzmanlar parmakların hareket etmesini sağlayan sinirin bileğin iç yüzünde yer alan karpal tünel şeklinde dar bir geçitte sıkışması sonucu ortaya çıktığını söyledi.
  KTS'nin belirtilerinin genelde çok yavaş geliştiğini kaydeden uzmanlar “Çoğunlukla avuç içi başişaret ve orta parmakta yanmakarıncalanma veya uyuşma şeklinde başlar. Birçok KTS hastası parmaklarında şişkinlik hissini ifade eder; ancak gözle görülür bir şişlik görülmemektedir.
  Semptomlar genellikle gece saatlerinde ve özellikle uyku sırasında ellerinin birinde veya her ikisinde başlarhastalık ilerledikçe şikâyetleri gündüz saatlerine de yayılır. Kişi ellerini sallama ve sarkıtma ihtiyacı duyar. İleri aşamalarda bilek ağrısı ile birlikte yumruk yapmaufak eşyaları tutabilme veya ince işleri yapma zorlukları yaşar.
  Bazı hastalar soğuk - sıcak ayırımını yapamaz hale gelir. Kronik ve tedavi edilmeyen vakalarda başparmağın avuç içi dip kaslarında erime görülür” diye konuştu.
  KTS’nin bilekte burkulma veya kırıklar gibi travmatik sebepler şeker hastalığı hipofiz bezinin aşırı çalışması hipotiroidiromatoid artrit ve bilek eklemlerindeki mekanik problemlerden kaynaklanabildiğini anımsatan uzmanlar “Yineaşırı bilgisayar veya titreşmeli alet kullanımıuzun süreli el işi ve uğraşları da karpal tünel sendorumuna sebep olabiliyor.
  Erken teşhis ve tedavikalıcı hasarın önlenmesinde önemli rol oynuyor. Detaylı bir nörolojik ve fizik muayene ve EMG testi ile hastalığa tanı konulabiliyor” dedi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dikkat Eksikliği,Dikkat Eksikliği Tedavisi,Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir,Dikkat Eksikli
 3. Kredi alırken en sık yapılan hatalar, Kredi Alırken Dikkat, Kredi Alırken Dikkat Etmeniz G
 4. Reçel Reçel Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir Reçel Yaparken Dikkat EtmenizG erekenler
 5. Oruç Tutarken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Oruç Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 6. Namaz Kılarken Dikkat Edilmesi Gerekenler,Namaz Kılarken Nelere Dikkat Edilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş