Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Besin Zehirlenmesinde Neler Yapılmalıdır Besin Zehirlenmesinde ilk yapılması gerekenler Gıda zehirlenmesi genellikle hijyenik olmayan veya enfeksiyonlu gıdaların tüketiminden sonra birkaç saat içerisinde ortaya çıkan ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  besin zehirlenmesinde ne yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Besin Zehirlenmesinde Neler Yapılmalıdır
  Besin Zehirlenmesinde ilk yapılması gerekenler


  Gıda zehirlenmesi genellikle hijyenik olmayan veya enfeksiyonlu gıdaların tüketiminden sonra birkaç saat içerisinde ortaya çıkan ve kusma, baş ağrısı, gastrik ağrı ve ishal ile karakterize edilen bir rahatsızlıktır. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler, çocuklar ve yaşlılarda belirtiler daha ciddi boyutlarda ortaya çıkabilir.

  Rahatsızlığı geçirenler genellikle rahatsızlığın belirtileri ile baş etmekte zorluk çekerler. Örneğin kusma atakları oldukça sık olarak ortaya çıkar. Kusma ataklarını kontrol altına alabilmek için bol miktarda sıvı tüketimi gerekir. Meyve suları, normal su, sporcu içecekleri vücudun kaybettiği suyu ve doğal elektrolitleri geri kazanmasına yardımcı olur.

  Mide bulantısı ataklarıda baş etmesi oldukça güç belirtilerden bir tanesidir. Kişi gıda zehirlenmeleri sonucu ortaya çıkan mide bulantısı atakları ile baş etmek için kraker gibi tuzlu gıdalar tüketmelidir. Ayrıca oda sıcaklığının normal seviyede olması da önemlidir. Yüksek oda sıcaklığı mide bulantısı ataklarını arttırabilir.

  Gıda zehirlenmesinin diğer bir belirtisi de kronik ishaldir. Vücuda giren bakteriler kişinin sindirim sistemine saldırır. Bu duruma karşı en etkili tedavi yöntemi doktorunuz tarafından tavsiye edilen ilaçları kullanmak ve bol miktarda sıvı tüketmektir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. besin zehirlenmesinde ne yapmalı
 3. besin zehirlenmesinde ilk yardım
 4. Besin zehirlenmesinde ne yapılır
 5. Besin zehirlenmesinde beslenme
 6. gıda zehirlenmesinde neler yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş