Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tardu Flordun Kimdir? Tardu Flordun biyografisi Tardu Flordun biyografisi Tardu Flordun Kimdir? Tardu Flordun 2018 Haziran ayında yayınlanmaya başlayan “Mükemmel Çift” adlı dizi ile oyun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tardu Flordun Kimdir? Tardu Flordun biyografisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tardu Flordun Kimdir? Tardu Flordun biyografisi
  Tardu Flordun biyografisi

  Tardu Flordun Kimdir?


  Tardu Flordun 2018 Haziran ayında yayınlanmaya başlayan “Mükemmel Çift” adlı dizi ile oyunculuk kariyerine devam ediyor…
  Mesleği:Sinema Sanatçısı & Tiyatro Oyuncusu & Dizi Oyuncusu
  Doğum Yeri: Ankara, Türkiye
  Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1972

  Tardu Flordun, 25 Mayıs 1972'de Ankara'da doğdu.
  Tardu Flordun, Babası Macit Flordun gibi sahne sanatlarını seçen Flordun, tiyatro eğitimi almaya karar verdi. Babasının küçüklüğünde taktığı Pıtı lakabıyla da tanınan ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden tam puanla mezun olan Flordun, bunun ardından tiyatronun yanısıra çeşitli dizi ve sinema filmlerinde yeraldı.

  Kocaeli Şehir Tiyatrosu'na bağlı olan Flordun, 1998'de Leoparın Kuyruğu adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve Devrim Nas’ la birlikte oynadı.

  Flordun, 2000'de başrollerini Berna Laçin ile paylaştığı Evdeki Yabancı adlı diziyle (Eren rolünde) televizyon oyunculuğuna başladı. 2002de Efsane (Can rolünde), Bir Tatlı Huzur ve İki Oda Bir Sinan (Kerem rolünde) dizilerinde yer aldı. Camdan Pabuçlar dizisinde de Kahraman karakterini canlandırdı.

  Tardu Flordun, 2005 yılında sessizliğini bozarak, Pınar Altuğ ile başrollerini paylaştıkları Davetsiz Misafir dizisinde ünlü ve çapkın pop star Tarcan rolüyle ekrana geldi. Aşk Oyunu adlı dizide de rol alan Flordun, aynı yıl Nurseli İdiz, Ceyda Düvenci ve Gülben Ergen ile Bir Varmış Bir Yokmuş adlı filmde oynadı.

  Flordun, 2006da yayınlanmaya başladığı andan itibaren izlenme rekorları kıran, Binbir Gece adlı dizide oynamaya başladı. Bergüzar Korel, Halit Ergenç ve Ceyda Düvenci ile başrollerini paylaştığı dizide Flordun, şimdiye kadar romantik komedi tarzı dizilerde oynadığı rollerden farklı bir karakteri canlandırma fırsatını heyecanla kabul etti.

  Bir röportajda babasının, oyuncu olmasında etkisi olup olmadığına dair bir soruya şu cevabı vermişti:

  "Küçük yaştan bu yana babamla Türkiye'nin hemen hemen bütün şehirlerini dolaştım. Yeşilçam döneminde setlerine giderdim. Bunun kokusunu almak vardır ya bundan mutlaka etkilenmişimdir ama babam beni asla desteklemedi. Babam sadece bana o dönemler dedi ki; 'Oyuncu olursan özel bir oyuncu olursun.' Özel oyuncu olmak ne demek diye düşündüm. Kendi tarzını yaratmış oyuncu sayısı az. Babamın bana demek istediği şey buydu. Ben çok fazla girişken bir insan değilim ve olmadım. Mesleğimde iddialıyım, kendime çizdiğim bir yol var ve oradan gidiyorum. Kendi mesleğimde kimseye imrenmiyorum, çünkü kendimle yarışıyorum. Ben kendi yolumda gittiğim için başka birinin benim yoluma çıkıp bana kötülük yapmaya çalışması anlamıyorum. Ardında yatan anlamı biliyorum ama yine de anlam veremiyorum. Bu noktada kırılıyorum."

  Tardu Flordun 2006’da bir kadını çakıyla yaralamak suçundan 27 gün cezaevinde kaldı. Flordun bu olayla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

  "Genelde beni Ermeni zannediyorlar. Sen Ermeni misin, Rum musun diye soruyorlar. Bu soru bana çok geliyor. Tardu, eski Türkçe'de, karanlıktan gelen ışık demek. Eski Türkçe, öz Türkçe bir kelime. Flordun da, dedem Balkanlar'dan gelmiş, orada bir kasaba adı. Bir gün İzmit'te Hamlet'i oynuyoruz. Oyun bitti, İstanbul'a gideceğiz, tren bekliyorum... Biri benim peşimden koşuyor, bana seslenecek, onu hissediyorum ama ben olduğumdan da emin değil. Ben döndüm, 'Sizi tebrik ediyorum. Bu kadar güzel Türkçe'yi konuşan bir yabancı tanımıyorum' dedi. İzah ettim ben Türk'üm dedim. Adam bu sefer 'Ama adınız Tarder Flardet değil mi?' dedi. Beni Rumen oyuncu bile zannettiler."

  Tardu Flordun'un Rol Aldığı Yapımlar

  - O Kadın (Okan)
  - Sözün Bittiği Yer (Tardu)
  - Sis ve Gece (Piçk Neco)
  - Leoparın Kuyrugu (ateş)
  - Mektup
  - Davetsiz Misafir (Tarcan)
  - Binbir Gece (Kerem)
  - Camdan Pabuçlar (Kahraman)
  - Evdeki Yabancı (Eren)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz Muhammedin Biyografisi, Peygamber efendimizin biyografisi,Peygamberimizin biyografisi
 3. Cem Karaca Kimdir, Biyografisi
 4. Necmettin Erbakan kimdir, Erbakan kimdir hayatı, Erbakanın biyografisi
 5. Arkesilaos Kimdir – Biyografisi, Hayatı ve Eserleri Biyografi Kimdir
 6. Del Piero Kimdir, biyografisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş