Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

james van der beek biyografi james van der beek james van der beek biyografi “ Entertainment Weekly dergisi beni daha hijenik Ethan Hawke olarak adlandırdı.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  james van der beek kimdir biyografi

  Sponsorlu Bağlantılar
  james van der beek biyografi  james van der beek
  james van der beek biyografi
  “ Entertainment Weekly dergisi beni daha hijenik Ethan Hawke olarak adlandırdı. ” Hollywood’un yıllıklarına şöyle bir göz gezdirdiğimizde, insanları ünlü olmaya iten pek çok etkenin olduğu üzerine sayısız anektotlar bulabilirsiniz. James Van Der Beek’in nedeni ise işittikleriniz arasında belki de en ilginç olanı.

  Bir futbol karşılaşması sırasında sakatlanarak beyin sarsıntısı geçiren Der Beek, yürüme zorluğu çektiği için boş zamanlarını okulun tiyatro grubuna katılarak geçirmeye karar vermiş. Giderek bir boş zaman uğraşı olmaktan çıkan oyunculuk, Der Beek’in vazgeçilmez tutkularından biri haline gelmiş. Tam bu sırada Danny Zuko’nun “ Grease ” adlı yapımında kalıcı bir rolde oynama hakkı kazanması, yeni bir yıldızın doğmasına neden olmuş.

  Yerel tiyatroda üç yılını geçirdikten sonra profesyonel oyuncu olabilmek için iş aramaya karar veren Der Beek, New York’a gitmek için annesinden izin ister. Eski bir Broadway dansçısı olan annesi ise her ne kadar buna fazla sıcak bakmasa da oğlunun hevesini kırmamak için gitmesine izin verir. New York’a gelir gelmez pek çok işe girip çıkan genç aktör adayı, ticari filmlerden ya da TV dizilerinden gelebilecek rol tekliflerini kollamaya başladı.

  Bu sırada umduğundan daha iyi bir teklifle karşı karşıya gelen Der Beek, Edward Albee’nin “ Finding the Sun ” oyunuyla Broadway’e çıktı. Sahneyi hiç yadırgamayan genç aktör, şansını iyi kullanarak Hollywood’ a giden yol için önemli bir adım attı. 1994 yılında Goodspeed Opera House’un “ Shenandoah ” yapımında görev aldı.

  Bu sırada Cheshire Akademisi’nde eğitimine kaldığı yerden devam eden Der Beek, yeteneğiyle okuldaki dikkat çeken birkaç ismin arasına girdi. İlk film tecrübesini “ Angus ” ile yaşayan genç yıldız, kötü bir futbol oyuncusunu canlandırdı. “ I Love You, I Love You Not ” ile efsane Jeanne Moreau ve Claire Danes ile çalışma fırsatı bulan Der Beek, oyunculuk kariyerini emin adımlara devam ettirdi. Bu sırada oyunculuğun yanı sıra iyi de bir akademisyen olmaya karar veren başarılı aktör, İngilizce dili üzerine ihtisas yaptı. Eğitimi yüzünden sinemadan biraz uzaklaşan Der Beek, oyunculuktan kopmamak için Kevin Williamson’ın “ Dawson Creek ” adlı TV dizisinde oynadı.

  Oyunculuk kariyerinde bir dönüm noktası olan bu dizide oynadığı için kendini çok şanslı hisseden aktör, kendi deyimiyle diğer aktörlerin uğruna kendisini öldürebileceği bir rol kapmıştı. Başlarda çok stresli olan Der Beek, setteki sinirli tavırlarıyla çevresindekilere kötü saatler de yaşatmamış değil. Yönetmen Kevin Williamson’ın desteğiyle sakinleşen aktör, kendisine güvenenlerin yüzünü kara çıkarmadı.

  Teenage sorunları ile cinsellik ve arkadaşlık gibi konularını gündeme getiren bu gençlik dizisiyle birlikte büyük bir üne kavuşan genç yetenek, çekici gülümseyişi, zeki bakışları ve de güzel saçlarıyla genç kızların yıldız listelerine girmeye başladı. Uzun süre televizyonda kalan genç aktör, son olarak 1999 yapımı “ Varsity Blues ” adlı filmde rol adlı. Der Beek, filmde üniversiteli bir futbol yıldızını canlandırdı.

  Gerçek Adı: James William Van Der Beek Jr.
  Lakabı: Baby James, Beek
  Doğum Tarihi: 8 Mart 1977
  Doğum Yeri: Cheshire, Connecticut, USA
  Fiziksel Özellikler: Boyu 1.83 m, sarışın
  Kiminle Beraber: Aktrist Heather McComb ile evli (5 Temmuz 2003)
  Ne Zamandır Show Dünyasında: 1995
  Nasıl Ünlü Oldu: TV dizisi Dawson's Creek'deki Dawson Leery karakteriyle
  Burcu: Balık
  Van Der Hakkında Bilmedikleriniz
  Dizideki rol arkadaşı Pacey Witter'i canlandıran Joshua Jackson ile dizi çekimleri sırasında aynı evi paylaştı.
  Üç kardeşin en büyüğü olan James'in babası telefon satıcısı annesi ise jimlastik stüdyosu işletiyor.
  People Dergisi'nin, 1998 yılındaki dünyanını en güzel 50 insanı lisetesinde birinci sırada yer aldı
  Oyuncu olmadan önce futbol oynuyordu. Tuttuğu futbol takımı ise: Green Bay Packers
  Boş zamanlarında gitar çalmayı, uyumayı, haftasonları arkadaşlarıyla maç seyretmeyi ve spor yapmayı seviyor
  2001 yılında çevirdiği Texas Rangers filminden 3 milyon dolar kazandı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. John James Audubon Kimdir?- Amerikalı kuş bilimci ve ressam
 3. James Dean Kimdir? Fotoğrafları
 4. james van der beek resimleri
 5. Lebron james Biyografi,lebron james hayatı
 6. Beste Bereket kimdir, biyografi , resimleri Biyografi Kimdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş