Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

kötü alışkanlıklar ile ilgili bilgi Kötü Alışkanlıklar kötu aliskanliklarİlkokul öğretmenlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulmakla ilgili pek çok tavsiyesi olmuştur. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için biraz zaman harcamanız
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kötü alışkanlıklar ile ilgili bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  kötü alışkanlıklar ile ilgili bilgi

  Kötü Alışkanlıklar

  kötu aliskanliklarİlkokul öğretmenlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulmakla ilgili pek çok tavsiyesi olmuştur. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için biraz zaman harcamanız ve gayret göstermeniz gerekecektir. Zaman ilerledikçe kötü alışkanlığınız gittikçe azalacaktır.

  Kötü alışkanlıklar ne kadar zararlı ve kendinizi tahrip edici olsa da eğer üzerinde çalışmaya istekli olursanız yavaş yavaş ortadan kalkabilir. Bir anda olmayacaktır, fakat olacak.

  Geliştirdiğimiz pek çok alışkanlık zarar vericidir ve söz konusu cilt ve tırnaklar olunca zarar daha da ciddi olabilir. En kötü alışkanlığınız genç ve bakımlı görünme açısından en değerli mal varlıklarınıza uygun bakımı yapmamak olabilir. Kötü alışkanlığınızla baş etmenin en iyi yolu nedir? Günlük cilt temizliği ve haftalık tırnak bakım programı için zaman, çaba ve para yatırımı yapın. Zamanla çabalarınızın karşılığını alacaksınız. Eğer güzel görünen bir cilt ve tırnaklar istiyorsanız sağlığınızı korumak için bilinçli bir çaba göstermelisiniz: egzersiz yapın, yağsız et, sebze ve meyve açısından zengin beslenin, çok fazla kafein, şeker ve kızarmış yiyeceklerden uzak durun. Daha da önemlisi, sigara içmekten kaçının: sigara dumanı cildinizi çok büyük ölçüde kurutur ve tırnaklarınızın rengini bozar, vücudunuzun iç kısmına verdiği zararlardan söz etmeye gerek bile yoktur.

  Elleriniz ve tırnaklarınız ne yazık ki zarar görmeye açıktır. Önüne geçmeniz gereken kötü bir alışkanlık tırnak renginizi haftada birden daha fazla değiştirmekten kaçınmaktır. Tırnak cilanızı soyup yeniden uygulamak zararlıdır, çünkü cildinizi kurutacak sert kimyasallardan yapılmış tırnak cilası temizleyici kullanmanız gerekir. Bazılarımız için bu alışkanlık biraz disiplin gerektirecektir; tırnak bakımınız için ayırdığınız günü bir takvim ya da ajandaya not edin ve bu programa bağlı kalın, diğer günlerde tırnak cilanızı değiştirmeyin.

  Bazılarımız güzel, uzun tırnaklarımızı araç olarak kullanma kötü alışkanlığına sahiptirler. Ne ayıp! Ne kadar iyi işe yarıyor gibi görünse de başparmak tırnağınız ne bir yumurta kabuğu kırıcı ne de bir mektup açacağıdır. Bunu sık sık yaptığınızda tırnaklarınız kırılacak, çatlayacak ya da daha da kötüsü kopacaktır. Bu durumda tırnaklarınızı tırnak güçlendiricilerle saklamadığınız sürece onarılması uzun bir zaman alacaktır.

  Elbette tırnaklarınıza yapabileceğiniz en kötü şey onları yemektir. Hepimiz endişelenir ya da sinirleniriz ve böyle durumlarda tırnaklarınızı yemeniz normal olabilir, fakat alışkanlık haline de gelebilir. Bazen çok uzadığını fark ettiğinizde kendinizi tırnaklarınızı yerken bulabilirsiniz. Tırnak yemenin meydana getirdiği kötü şeyleri sıralayalım:

  *
  Çirkin ve düzeltmesi zordur.
  *
  Tırnak parçalarınızı ne kadar tükürmeye çalışırsanız çalışın, sindirim sisteminizi gidecek ve vücudunuzun atık bölümünde, apandiste yerini alacaktır. Bu apandisite neden olabilir.
  *
  Etkilenen tırnağınızı zayıflatır.
  *
  Ne kadar düzdün yaparsanız yapın, ayrılma ve çatlamalara neden olur.
  *
  Eğer şiddetli bir şekilde yapılırsa acı, kanama ve enfeksiyona neden olabilir.

  Tabiî ki bunların hepsini tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz, fakat ne kadar esnek olursanız olun, ayak tırnaklarınızı dişlemek yok.

  Eğer tırnak yeme alışkanlığınızdan bilinçli bir biçimde kurtulmak istiyorsanız ve işe yaramıyorsa tırnaklarınıza acı sos ya da kırmızıbiber serpme gibi ev ilaçlarını deneyebilirsiniz. Fakat buradaki sorun, eğer bu ellerle vücudunuzun hassas bir yerine dokunursanız kendinizi şiddetli bir acı içinde bulabilirsiniz. Bu nedenle sizi tadıyla caydıracak ticari tırnak yeme önleyici ürünler kullanmayı düşünebilirsiniz. Buradaki amaç, ürünü tırnaklarınıza uyguladığınızda tadı inanılmaz kötü olduğu için anında tırnak yeme alışkanlığınızı bırakmaktır. Bu ürünleri deneyenlerin bazıları bazılarının o kadar da kötü olmadığını, fakat bazıları da egzersiz çorapları, giyilmiş iç çamaşırı, kokmuş peynir ve adını veremeyeceğimiz kadar kötü bağırsak atıklarının bir karışımı olduğunu belirttiler. Sanırım bu alışkanlığınız hemen bırakmanıza yardımcı olacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kötü alışkanlıklar ile ilgili kompozisyon
 3. Kötü alışkanlıklar ile ilgili haberler
 4. kötü alışkanlıklar ile ilgili sloganlar
 5. Kötü alışkanlıklar nasıl başlar kısa bilgi
 6. kötü alışkanlıklar ile ilgili sözler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş