Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı Bayrak neyi temsil eder? Bir milletin bayrağı varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrak olmadan bağımsızlıktan söz etmek mümkün değildir. Bundandır ki
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı

  Bayrak neyi temsil eder?

  Bir milletin bayrağı varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrak olmadan bağımsızlıktan söz etmek mümkün değildir. Bundandır ki, bayrak yere düşürülmez, atılmaz, yırtılmaz, yakılmaz. Bayrak çekilirken selam durulur. Çünkü bayrak, insanın şerefidir, namusudur. Ona önce saygı duymak, sonra saygı duyulmasını sağlamak, haysiyetini ve yüceliğini korumak, kendimizi ve inandığımız değerleri korumak demektir. Ayrıca bayrağımız, uğrunda canlarını seve seve feda eden atalarımızın hatırasını ve kahramanlığını hatırlatır. Milletimizin vatan ve istiklâl uğrunda verdiği büyük mücadeleyi dile getirir. Bayrağımızın değeri en güzel şekilde istiklâl marşımızda ifade edilmiştir.

  İstiklâl Marşı neden önemlidir?

  İstiklâl Marşı, sıradan bir marş ve şiir değildir. O, milletimizin varlığı hürriyeti ve istiklâli demektir. Millî marşımızda, milletimizin hayatı, görüşü, düşüncesi ve gücü vardır. Onda bu yüce milletin imanı, destanlaşmış kahramanlığı, bağımsızlığı ve bağımsızlığının şanlı tarihi yatmaktadır. İstiklâl Marşı söylenirken ayakta selam dururuz. Böylece hür ve bağımsız olmanın onur ve şerefini duyarız. İstiklâl Marşı’mızın her kelimesinde aziz milletimizin her ocağından çıkan, her şehit ve gazinin emaneti vardır. Bunun için İstiklâl Marşı’mıza saygı duymak, onu gönlümüzde ve hayatımızda yaşatmak görevlerimizdendir. Bayrağımız ve İstiklâl Marşı’mız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren millî değerlerimizin biri ve en başta gelenidir.

  dinibil.com


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bayrağımıza Ve İstiklal Marşımıza Niçin Saygı Göstermeliyiz Kısaca
 3. Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza saygımızı nasıl gösteririz
 4. bayrağımıza neden saygı gösteririz
 5. Bayrağımıza ve İstiklal Marşı'mıza Saygı Duyarız
 6. Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza nasıl saygı göstermeliyiz
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş