Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hiç Böyle Hamsi Tarifiniz Oldu Mu? Hamsi’nin ‘H’si HEDEF’tir. Bir insanda , bir toplumda , bir nesilde hedef yoksa başarı da yoktur. Hangi dalda olursa

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hiç Böyle Hamsi Tarifiniz Oldu Mu?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hiç Böyle Hamsi Tarifiniz Oldu Mu?


  Hamsi’nin ‘H’si HEDEF’tir. Bir insanda, bir toplumda, bir nesilde hedef yoksa başarı da yoktur. Hangi dalda olursa olsun, hangi milletten olursa olsun başarmış insan görürseniz o başarının ardındaki sır mutlaka ilk önce hedef kaynaklıdır. Tabii hedef tek başına bir şey ifade etmez.
  Bunun için hamsi’nin ikici harfi olan A’ya ihtiyacımız var. Hamsi’nin A’sı AZİM’i oluşturuyor. Hedefe varabilmek için azim ve gayretli olmak gerekir, azim ve gayret olmadan hedefe varacaklarını düşünenlerin ömürleri kuru bir hayalin peşinden koşmakla geçer.
  Hamsi’nin ‘M’si ‘MÜCAHEDE’dir. Cehd ortadan engelleri kaldırır, yani azmetmek yetmez, bir de donanımlı olmak ve mücadele etmek gerekir.
  Dördüncü vazgeçilmez maddemiz ‘S’dir. S’nin dilimizdeki ve tarifimizde yeri SEBAT’tır. Sebat, yani sabır. Bütün bunlar bir bir gerçekleşse bile, bütün ruhi ve kalbi dinamikleriyle geleceğe kilitlenmiş ideal insanında sebat yoksa, en zayıf anda emek ve gayretlerin boşa çıkabileceği acemi, hırs ve kin dolu yanlış hamlelerle o güne kadar yapılanları kumdan bir kale gibi negatif dalgalarla karşı karşıya getirir.
  İ’ bu tarif içerisinde İSTİKRARI temsil ediyor. Ama merak etmeyin bütün bunlar varsa ortada istikrar var demektir. Bütün bunlardan sonra istikrar, işin ipinin Allah’ın kudret elinde olduğunun da deklaresidir.”  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çaresiz Kaldığınız, Başarmakta Zorlandığınız Zamanlar Oldu Mu? Böyle Zamanlarda Neler Hiss
 3. ilk vahiy geldiğinde Peygamberimizin tepkisi nasıl oldu? Böyle bir olayla karşılaşacağını
 4. Hamsi Köftesi Tarifi - Hamsi Köftesi Nasıl Yapılır?
 5. Hamsi Tava Tarifi - Hamsi Tava Nasıl Yapılır? - Hamsi Tava Çeşitleri
 6. Hiç Böyle Bir Dostunuz Oldu mu?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş