Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ağız Kokusu Bitkisel Yollarla Nasıl Giderilir Ağız Kokusunu Gidermek İçin Bitkisel Çözüm AĞIZ KOKUSU GİDERMEK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER Birçok durumda , ağız kokusu ve nefes

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağız Kokusu Bitkisel Yollarla Nasıl Giderilir
  Ağız Kokusunu Gidermek İçin Bitkisel Çözüm

  AĞIZ KOKUSU GİDERMEK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

  Birçok durumda, ağız kokusu ve nefes kokusu sadece geçici bir rahatsızlıktır ve bunu gidermek 9için kullanabileceğiniz çok miktarda bitki tabiatta bulunur. Buyrun Ağız kokusuna bitkisel çözüm olacak bitkisel çözümlerden bazıları şöyledir:

  Kakule Bitkisi(Elettaria cardamomum):

  Veri tabanımdan anlaşıldığı üzere kakule, ağız kokusuna neden olan bakterileri de öldürebilecek kadar güçlü bir antiseptik olan sineol bakımından son derece zengin bir kaynaktır. Kakule Arap kültüründe afrodizyak olarak ka*bul edilir. Eğer az sonra vereceğim ağız temizleme sıvımı tutmazsanız, kakulenin yenebilen meyvelerini (tohumlarını) deneyin. Ağız kokusuna bitkisel çözüm için Ben bunlardan bir miktarını çiğneyip sonra da tükürüyorum. Bu tohumları aynı zamanda bitkisel çaylarınıza ve likörlerinize de karıştırabilirsiniz.

  Okaliptüs Bitkisi (Eucalyptus globulus):

  Ağız küsokusu giderici OkaliptAğız kokusuna bitkisel çözüm için en önemli bitkilerden biri.Piyasada satılan ağız yıkama sıvılarının çoğu, kokuya neden olan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olan alkol ile okaliptüs yağından elde edilen ve sineol ba*kımından zengin bir kaynak olan okaliptol içerir. Bir sürü para verip bu pahalı ağız sıvılarını almaktansa, öğütülmüş okaliptüs yapraklarıyla bazı bitkileri karıştırarak, kolayca ken*di ağız sıvınızı yapabilirsiniz. Ağız kokusuna bitkisel çözüm için Okaliptüs bulamıyor musunuz? Hiç sorun değil. Diğer birçok bitki de sineol bakımından hayli zengindir. Her ne kadar kakule hariç diğerleri, içerdikleri sineol oranı bakı*mından okaliptüse çok fazla yaklaşamıyorlarsa da nane, biberiye, zencefil, lavanta, melisa, solucanotu, civanperçemi, tarçın, fesleğen, zerdeçal, limon yaprağı, zufaotu, limonotu ya da rezene gibi bitkile*rin her biri de nefesinizi temizlemeye yardımcı olurlar.

  MAYDONOZ BİTKİSİ

  Ağız kokusuna bitkisel çözüm MaydonozAğız kokusuna bitkisel çözüm için Parlak yeşil renkli maydanoz, güçlü bir nefes tazeleyici olan klorofil bakımından son derece zen*gin bir kaynaktır. Yemekten sonra, kahve içtikten sonra ya da her ne yiyip içtiyseniz, bunların neden olacağı ağız kokusunu gidermek için en sonunda birkaç yaprak maydanoz yiyin. Maydanoz gibi klorofil zengini diğer bitkileri, özellikle de fesleğen ve kişnişi derin dondurucuda saklamak en iyi yöntemdir.


  ANASON BİTKİSİ

  AnasonBu bitkinin tohumları binlerce yıldır Ağız kokusuna bitkisel çözüm için olarak kullanılmaktadır. Buna hiç şaşmamak gerekir çünkü işini çok iyi yapıyor, birkaç çay kaşığı anason tohumunu, yarım litre suda birkaç dakika boyunca kaynatın. Ilındıktan sonra süzün ve isterseniz çay olarak için ya da isterseniz ağız yıkama sıvısı gibi kullanın. Ağız kokusuna bitkisel çözüm

  KİŞNİŞ BİTKİSİ

  kişnişAğız kokusuna bitkisel çözüm için Kişniş kantonların geleneksel ne*fes kokusu ilacıdır. Yaklaşık 50-60 gr. taze kişnişi yarım litre suya ekleyip 3-5 dakika kadar kaynatın. Süzdükten sonra tıpkı anason gi*bi, isterseniz çay olarak için ya da isterseniz ağız yıkama sıvısı gibi kullanın.

  DEREOTU BİTKİSİ

  Ağız kokusu için dereotuDereotu da tıpkı maydanoz gibi klorofil bakımından çok zengin bir bitkidir. Birkaç çay kaşığı de*reotu yaprağını ya da dövülmüş tohumlarını, yarım litre suya karış*tırıp kaynatın. Ağız kokusuna bitkisel çözüm için Çiğneyeceğiniz birkaç tane dere otu tohumu da nefe*sinizi temizleyecektir (Eğer hamileyseniz, dereotunu ilaç gibi dü*zenli kullanmak sorunlara yol açabilir. Bu yüzden ara sıra kullanma*nızı öneririm).

  ADAÇAYI BİTKİSİ

  Ağız kokusu için Adaçayıİtibarlı herbalistlerden bir tanesi, ağızdaki yaralara ve nefes kokusuna karşı, ağzımızı her gün birkaç kez adaçayı ile çalkalamamızı öneriyor. Adaçayının, tıpkı maydanoz ve nane gibi nefes tazeleyici özelliklere sahip olması nedeniyle ben de onunla aynı fikirdeyim.

  YABANİ BERGAMOT BİTKİSİ

  Ağız kokusu için yabani bergamorYabani bergamot, piyasada satılan nefes tazeleyicilerin bazılarıyla aynı anti*septik bileşikleri içerir. 250 cl. kaynamış suya iki kaşık bergamot ilave edin ve on dakika kadar dinlenmeye bıraktıktan soma için.


  KARANFİL BİTKİSİ

  Ağız kokusuna karanfilBazı antik Asya kültürlerinde insanlara, nefeslerinin temiz kokması için karanfil çiğnemeden kral*larının huzuruna çıkma izni verilmezdi. Bu bitkinin yağı son derece güçlü bir anti bakteriyeldir. Ağız kokusuna bitkisel çözüm için Bir çay ka*şığı kuru karanfille kendinize nefis bir çay hazırlayın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken ağız kokusuna çözüm
 3. Diş sorunları ağız kokusuna yol açarmı?
 4. Ağız Kokusuna Kesin Çözüm, Ağız Kokusunun tedavisi
 5. Ağız içi yaralarına ne iyi gelir, Ağız içi yaralarının çözüm yolları
 6. Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm, Ayak kokusu için ne yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş