Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bitkisel banyolar , Sağlığımız Ve Güzelliğimiz İçin Bitkisel Banyo Kürleri , Bitkisel Banyoların metabolizmayı hızlandırıcı Etkileri , Bitkisel Banyolar Tansiyonunuzu Düzenler Bitkisel banyolar Banyoların metabolizmayı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bitkisel banyolar, Sağlığımız Ve Güzelliğimiz İçin Bitkisel Banyo Kürleri, Bitkisel Banyoların metabolizmayı hızlandırıcı Etkileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bitkisel banyolar, Sağlığımız Ve Güzelliğimiz İçin Bitkisel Banyo Kürleri, Bitkisel Banyoların metabolizmayı hızlandırıcı Etkileri, Bitkisel Banyolar Tansiyonunuzu Düzenler
  Bitkisel banyolar

  Banyoların metabolizmayı hızlandırıcı, rahatlatıcı, gevşetici, uyku ve tansiyonu düzenleyici etkileri var...  Bu uygulamada amaç, çaylardaki etkili madde gruplarının ciltten emilerek alınması. Bir keten veya tül kesenin içine bitki ya da bitki karışımı doldurulur. Ağzı bir iple bağlanan kesenin 10-15 dakika (35-38 derece sıcaklıkta) banyo suyunda çözünmesi beklenir. Eğer tıbbi çayı daha önce hazırladıysanız sıcak su dolu küvete bir litre kadar ilave edebilirsiniz. Daha sonra10-15 dakika bu suda durulur, çıktıktan sonra bir saat süreyle istirahat edilir.

  Kas ağrıları için: 25 gr. biberiye / 25 gr. lavanta / 25 gr. mercanköşk / 25 gr. çobançantası

  Hazırlanışı: Bitkiler tül veya keten kesenin içine konup, banyo için hazırlanan su dolu küvete bırakılır. Kese, 15 dakika bekletilip çıkarılır. 10-15 dakika süreyle bu suda oturulur. Bir saat kadar istiharat edilmesi tavsiye edilir.

  Gevşetici, rahatlatıcı sular: 3 çorba kaşığı tıbbi papatya / 3 çorba kaşığı kıyılmış ıtır yaprağı / 3 çorba kaşığı ıhlamur çiçeği / 3 çorba kaşığı lavanta çiçeği

  Hazırlanışı: Bitkiler tül veya keten kesenin içine doldurulup sıcak su dolu küvete konur, 15 dakika bekletilip çıkarılır. 10-15 dakika süreyle bu suda durulur, sonrasında bir saat süreyle istirahat edilir. Banyonun ardından lavanta çayı içilebilir.

  Buğu tedavisi: Tıbbi çayların buharının teneffüs edilmesiyle uygulanan, genelde üst solunum yollarında rahatlatıcı; nefes açıcı; sinüzitle iltihap dağıtıcı olarak kullanılır.

  Sinüzit şikayetlerine: 50 gr. tıbbi papatya (Matricariae flos) ve 1 lt. su

  Hazırlanışı: Su kaynatılır, papatya ilave edilir. Baş ve göğüs havluyla sarılarak, gözler kapalı, 10 dakika süreyle buhar teneffüs edilir.

  Oturma banyoları : Bu şekilde kullanım kadın hastalıkları (genital iltihaplanma, miyom, regl sancıları), kasık ağrıları ve hemoroit gibi rahatsızlıklar için uygulanır. Tıbbi papatya oturma banyosu, idrar yolları iltihaplarında, civanperçemi banyosuysa hemoroit ve kadın hastalıklarında kullanılabilir. Uygulamada, bir leğene üç litre su doldurulur, yarım litre bitki eklenir, 10 dakika süreyle leğene oturulur.

  Hemoroide karşı: 2 çorba kaşığı civanperçemi / 5 adet servi kozalağı (servi kozalakları açılmamış olmalı, yeşilken toplanmalı)/ 500 ml. litre içme suyu

  Hazırlanışı: Servi kozalakları 500 ml. suya konur ve kaynamaya bırakılır. Ardından ocağın altı kısılarak 15 dakika daha kaynatılır. Kaynatılan suya, civanperçemi eklenir. Yedi dakika demlenir, ılıyınca süzülür. Leğen sıcak suyla doldurulur. Civanperçemli solüsyon leğendeki suya eklenir. Klozetin kapağı kapatılıp leğen üzerine konulur. (Leğenin otururken zarar görmemesi için, bakır malzemeden yapılanlar tercih edilebilir.) 5-10 dakika kadar bu suda oturulur. Günde bir defa akşamları uygulanır. Bu süre zarfında kuşburnu ve ekinazya çayları tercih edilebilir.

  Ağız gargarası: Bitkisel çaylar; ağız yaraları, aftlar, diş ağrıları, boğaz ve diş eti iltihapları için kullanılabilir. Gargara yapılarak ağızın birkaç defa çalkalanması gerekir. Aftlar için günde birkaç defa tıbbi papatya çayı öneriliyor. Ağız yaralarına yeterince tanınmayan tıbbi bitki yaraotu iyi geliyor. Diş eti iltihapları için adaçayı yapraklarından hazırlanan çay hastalıklara çare oluyor.

  Kompres: Yaralar, iltihaplanmalar, sivilceler için uygulanan bir yöntem. Tıbbi çay hazırlanır, temiz bir tülbent bu çaya batırılır, daha sonra rahatsız bölgeye sarılarak tülbent kurumaya bırakılır.

  Cilt lekelerini gidermek için: 8-10 adet gümüşi beşparmakotu çiçekleri/ Bir bardak su

  Hazırlanışı: Çiçekler demliğe konur, üzerine bir bardak kaynar su dökülür. Hazırlanan karışım cilt lekelerine sürülür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temrenin Bitkisel Tedavisi Temre İçin Şifalı Bitkiler Temre Evde Bitkisel Tedavisi
 3. Akciğerleri Temizleyen Bitkisel Karışım, Akciğerlerimizi Temizleyen Bitkisel Tedavi
 4. Alerjik kaşıntılara Bitkisel Çözüm, Alerjik Kaşıntılara Bitkisel Tedavi, Vücuttaki Kaşıntı
 5. Bitkisel yağların faydaları nelerdir, bitkisel yağların kullanımı
 6. Bitkisel yağlar - Bitkisel sabunlar - Bitkisel sabunlarla cilt bakımı - Saç bakımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş