Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Pepino Faydaları Nasıl Yenir , Pepino Faydası , Pepinonun Faydaları pepino meyvesinin faydaları Pepino; Kavun , Muz , Ananas , aromalı meyveyi dolapta soğutarak ince

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Pepino Faydaları, Pepino Meyvesinin Faydaları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Pepino Faydaları Nasıl Yenir,
  Pepino Faydası,
  Pepinonun Faydaları

  pepino meyvesinin faydaları  Pepino; Kavun, Muz , Ananas, aromalı meyveyi dolapta soğutarak ince kabuğu soyularak kavun gibi yenilebileceği gibi, meze olarak, dondurmalara katılarak, karışık meyve salatalarında garnitür olarak kullanılmakta, reçeli yapılmakta hatta bazı G. Afrika ülkelerinde süs bitkisi olarak değerlendirilmektedir. Pepino olgunlaşmadan ve olgunluk seviyesine ulaştığı meyve hâlinde de tüketilebiliyor.

  Pepino Yararları

  İçerdiği A ve C vitaminleri sayesinde idrar yolları, solunum yolları enfeksiyonlarında vücudun direncini arttırır. Ayrıca yara ve diş iltihaplarına karşı etkilidir. Kan damarlarının kuvvetli olmasını sağlar.Bazı insanlar sağlık iksiri diye nitelendirdikleri pepino'yu çeşitli rahatsızlıklar için tüketirken bazıları da meyve olarak hatta cilt bakımı için tüketiyor. Pepino olgunlaşmadan ve olgunluk seviyesine ulaştığı meyve hâlinde de tüketilebiliyor.

  Meyvenin ham hâli özellikle şeker hastaları için tavsiye ediliyor çünkü tam olgunlaşmamış pepino'nun şeker oranı daha düşük olduğundan rahatlıkla kullanılabiliyor. Kanser hücrelerinin yok olmasında büyük etki sağladığı ve kolesterolü düşürdüğü kullanıcıları tarafından belirtilen meyve, hücre yenileyici özelliği ile çocukların gelişiminde; C vitamini deposu olma özelliği ile vücut direncini artırmada; kalsiyum bakımından zenginliğiyle ağrıların giderilmesinde etki sağlıyor.Ayrıca Pepino, böbrek kumunda etkili olduğu kadar anemi hastalarına fayda sağlıyor.Afrodizyak (Cinsel duyguları veya isteği uyaran veya artıran) etkisi yaratıyor.Uyku düzenini dengede tutuyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Pepino Nasıl Yetiştirilir
 3. Mango Meyvesinin Faydaları, Mango Meyvesinin Yararları
 4. Curuba Meyvesi Faydaları, Curuba Meyvesinin yararları nelerdir
 5. Kızılcıklar Oldu mu Tamda mevsimindeyiz, Kızılcık Meyvesinin Faydaları, Kızılcık Vücuda Fa
 6. Ananasın Faydaları Nelerdir, Ananas Meyvesinin Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş