Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

suyun önemi nedir kısa özet yazı lazım bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Suyun Hayatımızdaki Önemi Kısaca Suyun Canlılar İçin Önemi Suyun Önemi Vikipedi suyun
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Suyun Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  suyun önemi nedir kısa özet yazı lazım bana

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Suyun Hayatımızdaki Önemi Kısaca
 3. Suyun Canlılar İçin Önemi
 4. Suyun Önemi Vikipedi
 5. suyun önemi ile ilgili sözler
 6. Su Ve Suyun Önemi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Suyun Önemi

  İnsan vücuudunun 3/4'ü sudan oluşmaktadır. Su hayatımızın en önemli hayat kaynağıdır. İçmede, yemekte, sebze ve meyvelerin temizlenmesinde, banyoda kullandığımız sular sağlığımızı doğruda etkilemektedir. Uzmanlar bir insanın normal şartlarda günde 8 bardak su içmesi gerektiğini bildiriyorlar. Vücuttaki suyunu %5 azalması çalışma verimini %30 oranında düşürmekte, %20 oranında azalması durumunda hücrelerin ölümüne sebebiyet vermektedir.
  Sağlıklı bir kaynaktan içilen su;

  Vücut direncini ve enerji seviyesini arttırır.
  Gıdaların sindirilmesini, sindirilmeyen gıdaların vücuttan atılmasını sağlar.
  Vücut sıcaklığı dengede tutar.

  Şehirleşme ve sanayileşmenin neticesi olarak su tüm insanlığın en önemli meselesi haline gelmiştir. Tabii su kaynaklarının (kaynak suyu) ihtiyacı karşılamadığı yerlerde göllerde, barajlarda biriken sular kullanılmaktadır. Biriken bu sular kaynak suları vasıflarına sahip değildir. İçersinde zehirli mineraller, radyoaktif maddeler, kimyasal maddeler, ağır metalleri mikroorganizmalar ve katkı maddeleri bulunabilmektedir. Arıtma tesislerinde bu sular berraklaştırılıp, mikroorganizmalara karşı klorlanmaktadır.

  Klor ise bir yandan suyu dezenfekte etmekte diğer yandan ise suyunu tadını ve kokusunu bozmaktadır. Tabii insanların boğazlarında, midelerinde ve bağırsaklarında tahribat yapmaktadır. Sindirim sistemi hastalıklarına sebep olmaktadır. Aynı zamanda klorla dezenfekte edilen sular evimize, mutfağımıza gelene kadar sanayi artıklarının, tarımsal ilaçların ve çeşitli pis suların dağıtım şebekesine sızmalarından dolayı tekrar kirlendikleri tespit edilmiştir. Musluklardan akan rengi, kokusun ve tadı bozulmuş suların bünyesinde kireci de hesaba katacak olursak insan sağlığını tehdit ettiği açıkça görülecektir.

  Bu nedenle musluklardan akan suyu temizleyerek kullanmak zorundayız. En azından suyun içersinde bulunan kloru almak için aktif karbonlu bir su arıtma cihazına, kireci almak için reçine filtreleri bir arıtma cihazına ihtiyaç vardır. Ancak suyu kirleten sadece klor ve kireç değildir. Suyun özelliklerine ve kaynağına göre içersinde bulunan fazlalık mineraller, kimyasal maddeler, mikroorganizmalarda suları kirletmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Sağlıklı yaşamanın en önemli unsuru olan suyu onu kirleten tüm unsurlardan temizleyecek bir sisteme ihtiyaç vardır. Reverse osmosis sistemi suya kirlilik veren tüm unsurları özel membran sistemi ile ayrıştırarak temizleyen, sahasında en son teknolojidir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş