Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ahiret nedir vikipedi özet yazı lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ahiret Nedir Kısaca Ahiret,Rüyada Ahiret Nedir? Ahiret nedir, Ahiret ne demektir Ahiret ile ilgili
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ahiret Nedir Vikipedi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ahiret Nedir Vikipedi

  Âhiret; Ortadoğu kökenli bazı dinlerde ölümden sonra gidileceğine inanılan sonsuz yaşam âlemi. Birçok dinde ahiretin ortak noktası iyilerin gideceği bir cennet ve kötülerin gideceği bir cehennem bulunmasıdır.

  Eski Mısır
  Ölümden sonra dirilme ve yeni bir yaşama uyanma eski mısır inancında temel figürlerden birisidir. Eski Mısırda ölüler sonraki hayatlarında kullanacaklarına inanılarak özel eşyaları ile birlikte gömülürlerdi. Eski mısırda ölüler kitabı ölenlerin bir sonraki hayatta yaşamlarını kolaylaştırmak için uyulması gereken kuralları bir araya getirmektedir.

  İslâm

  İslam dinine göre, kıyametin kopması ve yeniden dirilme, Kur'an âyetleri ve Muhammedin hadisleri gibi kaynaklarda ifâde edilir ve İslam'a göre diğer peygamberler de kendi halklarına bu durumu anlatmışlardır. Ahirete inanmak İslamda imanın şartlarından biridir.
  Kur'ân'da ahiret günü farklı isimler ile zikredilmiştir.

  Mü'minler, Allah'a kavuşacakları için Kavuşma günü (Mü'min:40/15), insanlar ve bütün mahlûkat o günde bir araya toplanacağı için Toplanma günü (Teğabün:64/9), dünya hayatlarında Allah'a iman etmeyenler ve fâni hayata aldandıklarını anlayacaklar için Aldanma günü (Teğabün:64/9), herkes kabrinden çıkıp dirileceği için Çıkış günü (Kâf:50/34) ve dünyaya geri dönmek isteyenler için Hasret günü (Meryem:19/40) denmiştir.

  Ahiret, son ve sonsuz hayat demektir. İslam dinine göre Ahiret, yedi hayatın yedinci ve sonuncusudur. Yedi hayat şunlardan ibarettir: Ruhlar alemi, Birinci berzah alemi, Ana karnı, Dünya hayatı, İkinci berzah alemi (Kabir alemi), Mahşer alemi, Ahiret alemi.

  Ahiret hayatı kıyâmet ile başlar. Yer ve göğün şekli değişir ve mahşer alemi kurulur. Mahşerde herkes hesap verip cennet ve cehenneme gidince sonsuz ahiret alemi başlar. Cehennemdekilerin bir kısmı günahları miktarı ceza çekip cennete giderler. Allah'a inanmayanlar ise cehennemde ebediyyen kalırlar. Cehennem azap ve elem yurdu iken cennet nimet, mutluluk ve rahatlık yurdudur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş