Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Isı yalıtımı Isı yalıtımı nedir? Isı yalıtımı iki farklı ortam arasında ısı alışverişinin engellenmesine denir. Bu genellikle özel malzemelerle yapılır. Mesela iki duvar arasına yerleştirilen
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Isı yalıtımı nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Isı yalıtımı

  Isı yalıtımı nedir?  Isı yalıtımı iki farklı ortam arasında ısı alışverişinin engellenmesine denir.

  Bu genellikle özel malzemelerle yapılır. Mesela iki duvar arasına yerleştirilen yalıtım malzemeleri ses, ısı vb. yalıtımı yapabilir.

  Basit bir ısı yalıtımı örneği verilecek olursa, örneğin termosa bir sıvı koyduğumuzda bu cismin ısısı uzun süre sabit kalır.

  Bunun en önemli nedeni termosun iki tabakadan oluşuyor olmasıdır. Bu iki tabaka arasında durgun hava hapsedersen bu hava tabakası yalıtım malzemesi etkisi yapar. Aynı şekilde bunun bir örneğide kar olan bir yere gittiğimizde belki başka bir yere kar götürmek istediğimizde; Bunun için bir poşetin içine kar koyarız ve poşeti bağlarız ama o şekilde bırakamayız. O bağladığımız poşetide başka bir poşetin içine koyarak o poşetide bağlarız. Bu sayede iki poşet arasındaki durgun hava yalıtım malzemesi yaparak karı dışardaki ısısından yalıtır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ses Yalıtımı Nedir Kısaca
 3. Isı Yalıtımı Nedir Nasıl Yapılır
 4. Isı Yalıtımı Nedir 6.Sınıf
 5. Isı Yalıtımı Nedir Vikipedi
 6. Isı Yalıtımı Nedir Kısaca
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş