Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

nano teknoloji gelecekte insanların yaşamında ne gibi değişikliklere yol açabilir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yazının İcat Edilmesiyle İnsanların Yaşamında Hangi Değişiklikler Ortaya Çıkmıştır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Nano Teknoloji Gelecekte İnsanların Yaşamında Ne Gibi Değişikliklere Yol Açabilir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Nano Teknoloji Gelecekte İnsanların Yaşamında Ne Gibi Değişikliklere Yol Açabilir

  Nano kelimesi Yunanca ve Latince dillerinden alınan bir kelimedir. Küçük anlamına gelen nano, metrik sistem düzeneğinde düşünüldüğünde bir nano metrenin milyarda biri olarak tanımlanmaktadır.

  Son zamanlarda nano teknolojinin en büyük örneklerinden biri nano teknoloji tabanlı üretilen t-shirtler. Bu teknoloji sayesinde üretilen t-shirtler yeni bir boyut kazanmış, leke yapmayan ve iz bırakmayan bir hale gelmiştir. Yeni üretilen t-shirtler üzerinde yapılan birtakım testlerde t-shirtler üzerine dökülen meyve suları ve alkoller t-shirtler üzerinden akıp gitmekte ve herhangi bir iz ya da ıslaklık bırakmamaktadır. Oldukça şaşırtıcı bir şekilde karşımıza çıkan bu teknoloji herkesi hayranlık içerisinde bırakmış ve bunun devamında müjdesi verilen yeni açılımlar şimdiden herkesi merak içinde bırakmaya başlamıştır.
  Düşünsenize giydiğiniz bir giysinin leke ya da iz tutmamasını istemez misiniz? Herhalde oldukça kullanışlı olurdu. Birçok kişi tarafından tercih edilmesi için de hiçbir sebep yok gibi.

  Diğer yandan nano teknoloji üzerine çalışmalarda bulunan bilim adamlarının her geçen bu konuda biraz daha ilerleme kaydettiği ve yeni açılımlar sunmayı amaçladıkları belirtiliyor. Günümüzde kullandığımız bilgisayarların işlemcilerinin hızları herkes tarafından biliniyor. Ancak yakın bir zaman içinde nano teknoloji sayesinde daha hızlı işlemcilerin bilgisayarlara konuşlandırılması olası bir durum olarak karşımıza çıkıyor.
  Bunun yanında nano teknoloji tıp alanında da oldukça büyük ilerlemeler kaydediyor. İnsan sağlığı için üretilen nano aygıtlar, doktorların ameliyat esnasında insan bedeninde ulaşamayacakları yerleri tek başlarına feth ediyorlar. Ayrıca plastik sanayi, silah sektörü ve daha dayanıklı betonarme yapılar yine nano teknoloji sayesinde gelişim göstermeye devam ediyor.

  Diğer yandan enerji tasarrufu konusunda da nano teknolojiyi kenara bırakamayız. İnsan sağlığı için zararlı olan yakıtların yakın bir zaman içinde ortadan kaldırılması da yine nano teknoloji sayesinde gerçekleşeceğe benziyor.

  Şimdi nano teknolojiye farklı bir açıdan bakalım. Hayatımıza giderek daha büyük oranda etki eden nano teknoloji sayesinde, artık paranın kullanılmayacağını hiç düşündünüz mü? Hatta paranın yanında kredi kartını da unutabilirsiniz. Paranın ve kredi kartının yerine içerisinde tüm bilgilerin barındırıldığı, maaşlarınızı yattığı, kimlik, pasaport ve ehliyet gibi bilgilerin bulunduğu küçük bir çip sizce nasıl olurdu? 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş