Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ŞİŞEN ENGEREK (Bitiş arietans) «Şişen engerek» e , yılanların en çirkini diyenler haklıdır , bununla beraber bu çirkinlik sürüngenin şeklinden ileri gelir , renginden değil.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  şişen Engerek

  Sponsorlu Bağlantılar


  ŞİŞEN ENGEREK
  (Bitiş arietans)


  «Şişen engerek» e, yılanların en çirkini diyenler haklıdır, bununla beraber bu çirkinlik sürüngenin şeklinden ileri gelir, renginden değil. Şişen engereğin fırtlak gözleri, yassı ve geniş kafası, şekilsiz derecede kalın vücudu vardır. Hemen hemen üçgen biçimli ve burnun ucunda yuvarlanmış kafa, boyundan belirli şekilde ayrılmıştır. Vücut boyundan itibaren hızla genişler. 150 santim uzunluğunda olabilen bu yılanın rengi deri değiştirdikten hemen sonra parlak bir kum şansıdır, fakat bir dahaki deri değiştirmesine kadar koyulur ve kirli bir gri - kahverengi tonu alır.
  Bu engerek rahatsız edildiği, ya da kızdığı vakit, şişmeye başlar ve vücudu ta ki eski halinin iki katı oluncaya kadar bu eyleme devam eder. Bundan başka kafasını da yerden 30 santim kaldırır, ateş gibi yanan gözleriyle düşmanın hareketlerini izler ve yeteri kadar yaklaştığı zaman onu sokmak fırsatı arar. İnsanların bu engerek tarafından ender olarak ısırılmaları, hayvanın şaşılacak derece tembel, çekingen ve haddinden fazla ürkekliğinden ileri gelir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. rüyada engerek yılanı görmek ne anlama gelir
 3. Kanca- Dışli Engerek
 4. Paylaş Facebook Twitter Google


 5. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş