Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

GERGEDAN ENGEREĞİ Bu yılan , ilginç desenli daha ufak bir türdür. Sırtında boydan boya dikdörtgen biçimli bir dizi mavi leke göze çarpar. Her mavi leke

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gergedan Engereği

  Sponsorlu Bağlantılar
  GERGEDAN ENGEREĞİ  Bu yılan, ilginç desenli daha ufak bir türdür. Sırtında boydan boya dikdörtgen biçimli bir dizi mavi leke göze çarpar. Her mavi leke siyahla çevrilir ve ortasından sarı bir yol geçer. Sürüngenin yanlarında maviye çevrili koyu kırmızı üçgenler uzanır. Karna yaklaşılırken bu işaretler siyah noktalı yeşilimsidir. Kafanın ortasında da enseye kadar inen hemen hemen ok biçiminde, maviyle çevrili siyah renkli bir leke dikkati çeker. Her burun deliğinin yukansmdaki havaya dikilebilir pul kümeleri bu engereğe o gergedan» denilme sebebidir.
  Gergedan engereği, Orta Afrika yağmur ormanlarının batak bölgelerinde bulunur. Âdetleri ve davranışları daha iri akrabalarınınki gibidir. Aynı türün daha küçük üyelerine kıtanın güney batı kısmındaki Kalahari çölünde rastlanır.
  «Bitiş» grubu engerekleri de, engerekgillerin çoğunluğu gibi, içinde, tam gelişmiş yavrular bulunan yumurtalar yumurtlarlar. Ana rahminden alınan birkaç yavrunun 20'şer santim uzunluğunda oldukları ve zehir dişlerinin de fare iriliğinde avları öldürebilecek güçte olduğu görülmüştür.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Gergedan görmek
 3. Avrupa Engereği
 4. Bakır - Kafalı çukur Engereği
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş