Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kombi bakımı ve Tasarruf Yöntemleri bakımı: genelde kombinizin altındaki tesisat borularına monte edilen , bir boru anahtarı veya pense yardımıyla sökebileceğiniz filtrenin temizlenmesi size ortalama

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kombi bakımı ve Tasarruf Yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kombi bakımı ve Tasarruf Yöntemleri

  bakımı:
  genelde kombinizin altındaki tesisat borularına monte edilen,bir boru anahtarı veya pense yardımıyla sökebileceğiniz filtrenin temizlenmesi size ortalama %10 tasarruf sağlayacaktır.
  bu filtreyi sökmeden önce kombinizi kapatıp ,kombi altındaki,bir tarafı kombiye bağlı diğer tarafı boşta olan vanayı açarak ,suyu tamamen boşaltmak suretiyle basıncını düşürmelisiniz.filtrenizi su ile temizleyip yerine taktıktan sonra,yine kombi altındaki,iki ucuda kombiye bağlı diğer vanadan tekrar su doldurmalısınız.bundan sonraki işlem,peteklerinizin üst tarafındaki vidayı gevşeterek,su gelmeye başladıktan sonra tekrar sıkmak olmalıdır.peteğin havasını almak için yapılan bu işlemi bazı kombiler otomatik yapar.
  bu filtre temizleme işini ,özellikle yeni petek takılan evlerde ayda bir sefer yapmazsanız,filtrede biriken kahferengi pas pislikleri sebebiyle sirkilasyon pompası,sıcak suyu peteklerinizde rahat dolaştıramayacaktır.buda aynı gazı yaktığınız halde peteklerinizin daha az ısınması demektir.
  tasarruf yöntemleri:
  1:15 YTL civarında satılan bir oda termostadını,en çok kullandığınız yada yattığınız odaya bağlatırsanız,sıcaklığı sabit tutarak daha ılımlı havalarda,kombinizi gereksiz yere yakmamış olursunuz.
  sık kullandığınız odaya bağlatırsanız,uzun oturuşlarda,örnağin ailece televizyon seyrederken oda kapısını kapalı tutarsanız ,faydalı olacaktır.
  eğer yattığınız odaya bağlatırsanız ve gece yatarken kapınızı kapatırsanız,yine tasarruf yapmış olursunuz.sabah kalktığınızda ,diğer odaların sıcaklığı termostad ayar sıcaklığından 1 veya 2 derece düşük olacaktır.ama kısa zamanda aynı seviyeye gelir.
  2:bir sigara yakarak,(içmemek şartıyla )kapı ve pencere kenarlarında dolaştırın.hava gelenlerine yapışkanlı sünger çekmelisiniz.
  3:nalburlarda satılan izolasyon malzemelerinden alarak peteklerinizin arkasına yerleştirirseniz,ısının duvara geçmesini engellemiş olursunuz.
  4:biraz pahalı olmasına rağmen zamanla kendini amorti edecek olan mantolama,evinizin izalasyonu için en iyisidir.ben dahil herkezin yapamayacağı bu işlem ustalık gerektirir.


  2 , 3 ve 4. maddeler uygulanırsa,oda termostadı olan evlerde,doğalgaza daha az para ödeyerek,olmayan evlerde ise daha fazla ısınarak kendini gösterecektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş Bakımı ve Diş Beyazlatma Yöntemleri
 3. Tasarruf Nedir? Nasıl Ne Şekilde Ve Nerelerde Tasarruf Yapılabilir?
 4. Kombi alırken nelere dikkat etmek lazım Kombi Neye Göre Seçilir
 5. Tasarruf Ne Güzeldir - Dünya Tasarruf Günüyle İlgili Şiir
 6. Diş Plağı Nedir, Diş bakımı , Diş plaklarıyla başa cıkabilme yöntemleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş