Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Türk-Sovyet Münasebetlerinin Düzelmesi Fransa’nın Almanya karşısında çabucak çökmesi , 1940 yazında Rusya’nın Romanya’dan Besarabyayı alması , Macaristan’ın Transilvanyayı ve Bulgaristan’ın da Dobrucayı Romanya’dan olmaları ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türk-Sovyet Münasebetlerinin Düzelmesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk-Sovyet Münasebetlerinin Düzelmesi

  Fransa’nın Almanya karşısında çabucak çökmesi, 1940 yazında Rusya’nın Romanya’dan Besarabyayı alması, Macaristan’ın Transilvanyayı ve Bulgaristan’ın da Dobrucayı Romanya’dan olmaları ve Almanya’nın Romanyaya garanti vermesi, 1940 Kasımında Berlin’de Molotov-Hitler görüşmelerinde ganimetlerin paylaşılmasında uzlaşmaya varılamaması ve nihayet Balkanlarda Almanya’nın gösterdiği faaliyet, Alman-Sovyet münasebetlerinin bozulmasında önemli rol oynayan başlıca faktörler olmuştur.

  1941 yılının başından itibaren artık Alman-Sovyet münasebetleri adamakıllı bozulmaya başlamıştı. 1 Mart 1941 de Bulgaristan’ın Üçlü Pakt’a katılması, Sovyetleri harekete geçirdi. 25 Mart 1941 de Türk Hükümetine başvurup, 1925 tarihli tarafsızlık ve saldırmazlık paktını teyid ettiler ve Türkiye’nin, Almanyaya karşı savaşa girmesi halinde, Sovyet Rusya’nın tam bir tarafsızlığına güvenebileceğini bildirdiler. Balkanların Alman işgali altına düşmek üzere olduğunu gören Sovyetler, Türkiye’nin Almanyaya karşı göstereceği mukavemetin kendileri için arzettiği önemi farketmişler ve 1939 da Dışişleri Bakanı Şükrü Saraçoğlu’nun seyahatinin kötü hatıralarını silmeye çalışıyorlardı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin Dağılmasından Sonra Bağımsızlığını İlan Etmiş T
 3. Kadının kacasıyla arasının düzelmesi için dua
 4. Derslerimizin düzelmesi açısından dersanenin katkısı nedir
 5. Rusya, Ortaçağ'dan Sovyet Devrimi'ne - Kitap Özeti
 6. 40 Sovyet döneminden kalma TV, eski tv resimleri,
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş