Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

trafik işaret ve levhaları hangi amaçla düzenlenmiştir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Okula Geliş Ve Gidişleriniz Sırasında Hangi Trafik İşaret Ve Levhalarını Görüyorsunuz Bunl
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Trafik İşaret Ve Levhaları Hangi Amaçla Düzenlenmiştir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Trafik İşaret Ve Levhaları Hangi Amaçla Düzenlenmiştir

  Trafiği düzenleme amacı ile kullanılan işaret levhaları, ışıklı ve sesli işaretler, yer işaretlemeleridir. Trafik İşaret Levhası Sabit veya taşınabilir bir mesnet üzerine yerleştirilmiş ve üzerindeki semboI, renk ve yazı iIe özeI bir taIimatın aktarıImasını sağIayan trafik tertibatıdır.

  Trafiğin karayoIu üzerinde akabiImesi, aIışıIageImiş yaşam faaIiyetinin beIIi bir sistem, düzen, güvenIik içinde devam edebiImesi için ihtiyacın zorunIu kıIması karşısında trafik işaretIeri doğmuş, gün geçtikçe de geIişmektedir.

  Trafik ortamında sürekIi hareket haIinde oIan, bu hareketIeriyIe birbirIerini etkiIeyen araçIar ve insanIar birbirIeri için çok önemIidir. BirbirIerinin nasıI hareket edeceğini, beIIi bir yerde nasıI davranabiIeceğini tahmin edebiImek isterIer. Acaba bu yoIda dönüş yapar mı? DurabiIir mi? Sağa mı dönecek? Neden yavaşIadı?

  Trafik işaretIeri bizim için önemIi oIabiIecek bu tür soruIarı doğru cevapIamamızı sağIarIar. “Kırmızı ışık yandı, şimdi tüm araçIar duracak sağa sinyaI veren araç birazdan yavaşIayacak ve iIerideki kavşaktan sağa dönecek gibi.
  Bu işaretIer sayesinde trafik ortamındaki beIirsizIikten büyük öIçüde kurtuIur, tehIikeIi oIabiIecek durumIar için önceden önIem aIabiIiriz. Trafik işaretIerine uymamak diğer sürücü ve yayaIarın tehIikeIi durumIar için önIem aImasını güçIeştirebiIir.
  Trafik işaretIeri, trafik ortamında buIunan sürücü, yaya ve yoIcuIarın ortak diIidir. Bu yüzden trafik işaretIerinden oIuşan bu ortak diIi doğru ve yerinde kuIIanmak trafik güvenIiği açısından çok önemIidir… 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş