Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

güvenli oyun alanları nasıl olmalıdır maddeler halinde güvenli bir oyun yeri nasıl olmalıdır bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Oyun Oynayabileceğimiz Güvenli Yerler Nerelerdir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Güvenli Oyun Yerleri Nasıl Olmalıdır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Güvenli Oyun Yerleri Nasıl Olmalıdır Maddeler Halinde

  Güvenli bir çocuk oyun alanı veya çocuk parkı için genel olarak dikkat edilmesi şart olan noktalar şunlardır:

  1. Çocuk oyun alanı malzemeleri altında ve çevreninde kalan alanlar çocukların düşmesi halinde yaralanmasını engellemek için ahşap talaşı, kum gibi yumuşak dolgu malzemeleriyle doldurulmalıdır. Bu dolgu asgari 30 santimetre olmalıdır.

  2. 180 santimetre ve üzeri düşme rizikosu olan çocuk oyun grubu ekipmanlarının altı kauçuk gibi yumuşak bir malzemeyle kaplamalıdır.

  3. Çocuk Parkı ekipmanları arasındaki mesafe 180 santimetre ve üzeri olacak şekilde ayarlanmalıdır. Böylelikle çocukların bir birimden diğerine geçmesi daha kolay ve güvenli olacaktır.

  4. Salıncakların altındaki açık kancalar, vidaların uç bölümleri gibi dışa çıkık teferruatlar bırakılmamalıdır. Bu türden parçalar çocukların yaralanmasına veyahut giysilerinin takılarak düşmesine yol açabilir

  5. Platforlar arası açıklıklar, korkuluklar ve merdiven arası aralıklar tehlike yaratacak genişlik aralığında olmamalıdır. Ya 9 cm den küçük, ya da 25 cm den daha büyük olmamalıdır. Bu iki değer arsında kalan açıklıklar çocukların kafa, ayak ya da ellerinin sıkışması için tehlike oluşturabilmektedir.

  6. Çocuk oyun parkı içindeki ekipmanlar netlikle keskin kenar, sivri yüzey içermemelidir. Tahterevalli, zıpzıp gibi sallanan ya da hareket eden parçalar çocukların parmaklarını sıkıştırmayacak şekilde dizayn edilmelidir.

  7. Çocuk oyun alanı tabanında ayak takılabilecek ağaç kökü, taş, agaç dalı vs gibi şeyler bulunmamalıdır.

  8. Platformların, yürüyüş yollarının ve rampaların kenarında kesinlikle korkuluklar bulunmalıdır.

  9. Heyetimi yapılan çocuk parkı periyodik olarak bakımdan geçirilmelidir. Aşınan parçalar değiştirilmeli, eksik parçalar bitirmeli. Güvenlik noktaları tekrar gözden geçirilmelidir.

  10. Kurulan çocuk parkı ebeveynlerin çocuklarını rahat gözlemleyeceği şekilde olmalıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş