Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Burgazada konaklama - Burgazada tatil yerleri - tatil yerleri Burgazadası , İstanbul Adaları’nın büyüklük olarak üçüncüsüdür. Ada yuvarlak bir biçimdedir ve eni boyu yaklaşık 2

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Burgazada konaklama - Burgazada tatil yerleri - tatil yerleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Burgazada konaklama - Burgazada tatil yerleri - tatil yerleri


  Burgazadası, İstanbul Adaları’nın büyüklük olarak üçüncüsüdür. Ada yuvarlak bir biçimdedir ve eni boyu yaklaşık 2 kilometredir. Ada üzerindeki tek tepe Bayrak Tepesi’dir. İskender’in generallerinden Demetrios’un babası (Antigone) buraya büyük bir kale yaptırmış. Ada önce onun adıyla anılmış, sonra kale anlamına gelen Burgaz adını almıştır. Burgazadası, iklimi, sahili, çamları, restore edilmiş zarif köşkleri ile İstanbul’un en sevilen mevkilerinden biridir. Adanın yalı ve köşkleri, güzellikleri ve zerafetleri ile tanınmıştır. Güzel ahşap köşkler genellikle sahilde Gezinti Caddesi’nde, Kaşıkadası ve Heybeliada’ya bakan tepenin eteklerindeki Gönüllü ve Mehtap sokaklarındadır. Vapur iskelesinden doğuya doğru gidildiğinde adanın eski plajına ulaşılır. Buradan Heybeliada’ya doğru uzanan bir burun ve burnun ucunda bir fener vardır. Plajın güneyinde Mezarlık Burnu yer almaktadır. Bu burundaki kaya dönüldüğünde adanın güney kıyılarına gelinir. Burası, Bayrak Tepesi’nin bulunduğu sarp mevkidir. Kıyıdan duvar gibi yükselen bu tepenin üzerinde Hristos Manastırı vardır. Aynı yönde kıyıdan devam edilince Kalpazankaya’ya gelinir. Kalpazankaya’nın hemen yanında bulunan küçük koy, Burgaz’ın gezinti yerlerinden biridir. Kalpazankaya’nın güneyinde Marta Koyu, Kuzeybatı tarafında Aya Yorgi Manastırı bulunmaktadır.

  Burgazada da Hayat Nasıldır ..
  Adaya insanlar üç faklı amaç için gelirler. Bunların birincisi yaz kış devamlı adada hayatını geçirenler, ikincisi sadece yazın adaya gelenler, üçüncüsü ise günü birlik adaya gelenlerdir. Yazın adaya günü birlik gelenlerin sayısı oldukça fazladır. İstanbul’dan ulaşım kolaylığı, temiz denizi ve doğası sebebiyle oldukça tercih edilen yerlerdendir. Ama gerçekten adayı seviyor veya tanımak istiyorsanız ilkbahar ve sonbahar ayları en müsait mevsimlerdir. Yaz aylarının kuru kalabalığı yoktur. Adanın gerçek sessiz ve dinlendirici ortamını bulabilirsiniz. Yaz boyunca adada kalanlar ise yine İstanbul’dan kolay ulaşımı ve sessiz ortamını tercih ettikleri için gelirler. Yaz kış kalanlar ise ya işleri burada olduğu için veya gerçekten adayı sevdikleri için kalırlar. Ada Diğer marmara adalarına göre daha sakin olup özellikle denize girmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

  Burgazada Ulaşım …

  Burgazada ya ulaşım haftaiçi ve haftasonu belirli sefer saatlerinde İstanbul dan Kabataş ve Bostancı dan kalkan ido seferleri ve vapur seferleri ile yapılmaktadır. Kabataş bostancı - Burgazada ido vapur sefer saatlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Kabataş Burgazada Sefer Saatleri - Bostancı Burgazada Sefer Saatleri

  Burgazada Konaklama …

  Mehtap45 Butik Hotel
  Mehtap Caddesi No: 45
  Burgazada - İstanbul
  Tel : +90 216 381 26 60 - 61
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan ayında ucuz tatil yerleri
 3. İstanbula yakın tatil yerleri, İstanbul'a yakın tatil mekanları, İstanbul gezilecek yerler
 4. İstanbul’a yakın tatil yerleri
 5. Burgaz otelleri - Burgaz tatil mekanları - Prens adaları konaklama yerleri - Plaza hotel h
 6. Agva Otelleri-Agva Tatil Merkezleri-Agva konaklama Yerleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  tatil yerlleri hakkında bilgi sahibi olmak için için tatilbul.com/ bakabilirsiniz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş