Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gümüşlük Tavşan Adası Güneş , deniz , doğa , günbatımı , tarih ve bol bol balık... Gümüşlük; hepsini bir arada bulabileceğiniz , gürültüden patırtıdan uzak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gümüşlük Tavşan Adası

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gümüşlük Tavşan Adası


  Güneş, deniz, doğa, günbatımı, tarih ve bol bol balık... Gümüşlük; hepsini bir arada bulabileceğiniz, gürültüden patırtıdan uzak, Bodrum Yarımadası'nın en huzurlu, en şirin ve hatta en ucuz beldesidir.

  İşte Bodrum Yarımadası'nın en küçük, en huzurlu tatil beldesi. Begonvillerle süslenmiş bembeyaz evler, Tavşan Adası, yemyeşil bitki örtüsü ve huzur... Bodrum'a 22 km uzaklıktaki Gümüşlük, yarımadanın üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri. Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan Gümüşlük, Bodrum'un sesli tatilinin aksine huzur dolu bir görünüme sahip. Bugüne ne yazık ki önemli eserler kalmamışsa da Tavşan Adası'nın kıyılarında denizin içinde bile eski kalıntılarına kolayca rastlanabiliyor. Bölge sit alanı ilan edildiğinden koruma altında. Bodrum'la yaklaşık yarım saatlik bir mesafede bulunan Gümüşlük'e eğer Yalıkavak yönünden geliyorsanız beldeye girmeden önce, aracınızı yol kenarında parkedip, köyü kuş bakışı seyredebilirsiniz. Narenciye bahçeleri ve zeytin ağaçlarının arasından kıvrılarak giden yoldan beldeye ulaştığınızda ise, aracınızı otoparka bırakıp bir kaç yüz metre yürüyorsunuz. Otomobille sahil kenarına girmek yasak. Restoranlarla kaplı sahilden baktığınızda Tavşan Adası'nı göreceksiniz.  DENİZDE YÜRÜMENİN KEYFİ


  Sahil kıyısında bulunan birçok yerin hemen karşısında bulunan küçük adalara Tavşan Adası demek bizim klasik isimlerimizden oldu herhalde. Amasra'da, Antalya'da olduğu gibi Gümüşlük'ün hemen karşısında bulunan adanın ismine de Tavşan Adası denmiş. Bu ada, Gümüşlük'ün açık denizden korunmalı iki koyunu birbirinden ayırıyor. Ada'ya çıkmasanız bile eğer kıyıda bir restorana oturarak bir süre bakarsanız, adanın üzerinde tavşanları görürsünüz. Bu tavşanlar, satış amacıyla bir üretici tarafından burada yetiştiriliyormuş. Tavşan Adası ile sahil arasında, denizin birkaç karış altında kalan doğal bir bağlantı var. En derin yer bile diz boyunu geçmiyor. Adaya geçmek için yapacağınız tek şey paçaları sıvamak ve denizde yürümeye başlamak. Küçük çocukların bile rahatlıkla geçebileceği durgunlukta ve sığlıktaki bulunuyor geçiş yeri. Fakat küçük taşlar ayağınızı incitebileceğinden karşıya geçmek için ayağınıza bir terlik geçirmenizi öneririm.


  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ KOYLAR


  Gümüşlük'ün her yerinde, denize girilebilir. Kıyıları, temizliğin simgesi olan Mavi Bayraklar'la dolu. Adanın güneyindeki koy, deniz ve güneş tutkunlarının tercih ettiği doğal bir plaj. En sıcak günlerde bile hafif bir esinti sizi serinletir. Sporat takım adaları farklılık arayanlar için eşsiz seçenekler sunar. Bir başka gün Yalıkavak tarafındaki Koyunbaba koyuna gidilebilir. Gümüşlükten Yalıkavak'a giden yeni yolda, büyüklü küçüklü güzel koylar sıralanır. Bıçakla kesilmiş gibi duran yeşil blok kayalar ilginç bir görüntü oluşturur. Güneşin batışı ise Gümüşlük'te bir başka güzeldir ve mutlaka bu günbatımı izlenmelidir. Güneş batıdaki adaların ardından tamamen kaybolduktan sonra bile kızıldan mora renklerin dansı uzun süre devam ediyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Tavşan Görmek Ne Demek? Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?
 3. Madagaskar Adası, Madagaskar Adası Hakkında Bilgi, Madagaskar Adası nerede
 4. Borneo Adası, Borneo Adası Hakkında Bilgi, Borneo Adası nerede
 5. Hareketli tavşan gifleri, tavşan gifleri, ışıltılı hayvan gifleri animasyonlar, Hayvan Res
 6. sevimli tavşanlar, tavşan gifleri, ışıltılı hayvan gifleri animasyonlar, hareketli tavşan
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş