Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Almanyanın Din i İnancı nedir , Almanyanın din i , Almanyanın din leri nedir , Hristiyanlık , Almanya'da 53 milyon (%64) taraftarla en yaygın olan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Almanyanın Dini İnancı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Almanyanın Dini İnancı nedir,Almanyanın dini , Almanyanın dinleri nedir ,


  Hristiyanlık, Almanya'da 53 milyon (%64) taraftarla en yaygın olan dini inanıştır.İkinci yaygın inanış ise 3.3 milyon kişi ile İslam dini (4%), daha sonra ise her ikisine inanan toplam 200,000 kişi (0.25) ile Budizm ve Yahudilik gelmektedir. Hinduizm 90,000 inanana sahiptir (0.1%). Almanya'daki diğer tüm dini topluluklar 50,000'den az sayıda (veya %0,05'ten) taraftara sahiptir. Yaklaşık 24.4 milyon Alman ise (29.6%) herhangi bir dine inanmamaktadır.

  Protestanlık kuzey ve doğuda; Roman Katolikliği ise güney ve batıda yoğunlaşmaktadır. Tüm inanışlar nüfusun yaklaşık %31'ini kapsamaktadır. Şu anki Papa Benedict XVIBavyera'da doğmuştur. Ateistler ve agnostiklerherhangi bir inanca dahil olmayaneski Doğu Almanya bölgelerinde ve büyük metropol bölgelerinde yaşamaktadırlar.


  Çoğu Türkiye'den gelen Sünniler ve Alevilerden oluşan yaklaşık 3.3 milyon Müslüman nüfusu ile birlikte az sayıda da Şii vardır. [86] Ülke nüfusunun %1.7'sini oluşturan, Ortodoks Mezhebi'ne bağlı insanların büyük çoğunluğu Sırplar ve Yunanlılardan oluşur. Almanya, Batı Avrupa'nın üçüncü büyük Yahudi nüfusuna sahip ülkesidir. 2004'te, Almanya'ya, İsrail'de olduğu gibi Sovyet cumhuriyetlerinden gelen Yahudi nüfusu, Almanya'nın Birleşmesi sırasındaki rakam olan 30,000 ile karşılaştırıldığında 200,000'den fazla bir sayıya ulaşmıştır. Yahudi nüfusunun ağırlıklı olduğu şehirler arasında Berlin, Frankfurt ve Münih bulunmaktadır.[ Yaklaşık 250,000 Budist


  Almanya'da yaşamaktadır ve bunların %50'si Asya göçmenidir.
  2005 yılındaki Eurobarometre Anketi'ne göre, Alman halkının %47'si "Bir Yaratıcının var olduğuna inanıyorum" düşüncesini desteklerken, %25'i "Bir çeşit ruh veya hayat kaynağının var olduğuna inanıyorum" ve %25'i de "Herhangi bir ruh, yaratıcı veya hayat kaynağının var olduğuna inanmıyorum" düşüncesini benimsemişlerdir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsanların Benimsediği İnancı İnandığı Dini Terk Etmesi Kolay Bir Durum Mudur
 3. Dini ayıraçlar,Dini Ayıraç Gifleri, islami gifler, dini ayraçlar, dini resimler
 4. Hindistanın Dini İnancı
 5. Almanyanın İlleri, Almanyanın şehirleri
 6. Peygamberim efendim, dini şiirler, dini müzikler, dini resimler, sesli duygusal dini şiir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş