Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Japonya Giyim Kültürü Japonyanın Giyim Kültürü nedir kimono nerenin yöresel kıyafetidir Japon Kültürü Geleneksel Giyim Kimono Japonya'nın geleneksel giysisidir. Aslında tüm giysi çeşitleri için kullanılan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Japonyanın Giyim Kültürü-kimono

  Sponsorlu Bağlantılar
  Japonya Giyim Kültürü
  Japonyanın Giyim Kültürü nedir
  kimono nerenin yöresel kıyafetidir
  Japon Kültürü Geleneksel Giyim


  Kimono Japonya'nın geleneksel giysisidir. Aslında tüm giysi çeşitleri için kullanılan kimono sözcüğü sonradan hâlâ kadın, erkek ve çocuklar tarafından giyilen uzun giysiyi tanımlamak için kullanılmaya başlamıştır.

  Kimono T şeklinde, ayak bileğine kadar uzanan düz hatlı, yakalı ve uzun kollu bir giysidir. Kollar özellikle bileklerde çok geniştir, genişliği yaklaşık olarak yarım metreye kadar varır. Geleneksel olarak, özel günlerde evlenmemiş kadınlar hemen hemen yere kadar uzanan çok geniş kollu kimonolar giyer. Giysi gövde etrafına sarılır ve her zaman sol taraf sağın üstüne gelir. Obi adı verilen geniş bir kuşak ile arkadan bağlanır. Kimonolar genellikle geta veya zori adı verilen geleneksel tahta sandallar ve tabi adı verilen çoraplarla giyilir. Kimononun içine, nagajuban denilen daha kısa bir kimono içlik olarak giyilir.


  kimono Tarihçesi ve tanımı

  Kimono 5. yy.dan itibaren Çin ile Japonya arasında başlayan yoğun kültürel ilişkiler sırasında Çin hanfusundan etkilenme yoluyla ortaya çıkmıştır. Kimono, kosode adı verilen ve iç çamaşırı niyetine kullanılan giysiden türemiştir. Modern kimono Japonya'nın Heian794–1192) günümüzdeki şeklini almaya başlamıştır. O dönemden beri hem erkek hem de kadın kimonosunun temel biçimi değişikliğe uğramadan kalmıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Japonyanın Kültürü, Japonyanın Kültürel Özellikleri
 3. Kimono yapımı Kimono Nasıl Yapılır,Nasıl Dikilir
 4. Almanyanın Giyim Kültürü, Alman giyim tarzı
 5. Manisanın Yöresel Kıyafetleri, Manisanın Yöresel Giysileri, Manisa Yöresel Giyim Kültürü,
 6. Japonya Geleneksel Kıyafetleri, Japonya Giyim Kuşamı, Japonyanın Yöresel Giysileri, Japony
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş