Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Fransa Festivalleri , Fransada Festivaller Fransanın Festivalleri Fransa'daki film festivalleri C anne s Film Festivali Fransa'daki müzik festivalleri Nice Caz Festivali Fransa'daki tiyatro festivalleri Avignon

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fransanın Festivalleri, Fransadaki Festivaller

  Sponsorlu Bağlantılar




  Fransa Festivalleri,
  Fransada Festivaller

  Fransanın Festivalleri

  Fransa'daki film festivalleri
  Cannes Film Festivali

  Fransa'daki müzik festivalleri
  Nice Caz Festivali

  Fransa'daki tiyatro festivalleri
  Avignon Festivali


  Cannes Film Festivali

  Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes kentinde düzenlenen uluslararası film festivalidir. Büyük ödül, Altın Palmiye'dir.

  Cannes Film Festivali Avrupa'daki en önemli 3 Film festivalinden biridir. Cannes Film Festivalinde her yıl Ortalama 20 film yarışmaktadır. Bu filmleri juri başkanı ve juri üyeleri tarafından ödüllendirilir. Cannes Film Festivalinde verilen ödüller Altın palmiye, Büyük jüri, En iyi yönetmen, En iyi Kadın oyuncu, En iyi Erkek oyuncu, En iyi Senaryo, En iyi Kısa film, Altın Kamera, juri ödülü'dür.

  İlk uluslararası film festivali 1945'te Auguste ve Louis Lumiére tarafından gerçekleştirilecekti ama II. Dünya Savaşı yüzünden ertelemek zorunda kalındı. Bu yüzden Cannes Film Festivali ilk olarak 1946'da Casino de Cannes'da yapılmıştır. Politik karışıklık yüzünden 1968'de festival düzenlenemedi.

  Cannes Film Festivalinde beklenmeyen olay 1975'te yaşandı. Bir azınlık tarafından festivali protesto etmek amaçlı saldırı gerçekleşti. Festival bombalandı ama bu saldırıda ölü veya yaralı olmadı.

  Nice Caz Festivali

  1948'den bu yana her yıl Fransa'nın Nice kentinde Fransız sahilinde düzenlenen uluslararası çapta organize edilmiş ilk jazz festivalidir. Festivalin açılışında Louis Armstrong sahne almıştır. Frommer's'a göre festival Avrupa'daki en büyük, parlak ve prestijli caz festivalidir.

  Festival tarihinde pek çok efsanevi sanatçıyı ağırlamıştır. Lionel Hampton, Dizzy Gillespie, Ray Charles, Ella Fitzgerald, Helen Humes, Herbie Hancock ve Miles Davis festivalde düzenli olarak yer alan sanatçılar arasında sayılabilir. 1994'ten sonra festivalin vurgusu değişmiş daha çok dünya müziği ve popa kaymıştır. Ancak festivalin yeni düzenleyicisi Vivian Sicnasi geleneksel ve modern seçme müzikleri yeniden yerleştirmiştir.

  Festival Nice'in Cicies semtinde düzenlenmekte olup Haziran ayında sekiz gün sürmektedir. Her akşam eş zamanlı olarak değişik sahnelerde değişik sanatçılar performans göstermektedir.

  Avignon Festivali

  Fransa'nın Avignon şehrinde her yıl düzenlenen sanat festivali. Jean Vilar tarafından 1947'de temeli atılan festival, Fransa'nın halen devam eden en eski festivallerinden biridir. Festival dünya festivalleri arasında da önemli bir yere sahiptir.

  In ve Off olmak üzere iki farklı kapsamda yapılan festivalde 2008 yılında 3 hafta boyunca 950 gösterim yer aldı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fransanın Denizleri, Fransadaki Denizler
 3. Fransanın Akarsuları, Fransadaki akarsular
 4. Fransanın Bayramları, Fransanın bayram tatilleri
 5. Fransanın Adetleri, Fransanın gelenek ve görenekleri
 6. Fransanın Sembolü,Fransanın Sembolü Neden Horozdur, Fransanın sembolu olan horozun anlamı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş