Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Fransa Kayak , Fransa Kayak Merkezleri , Fransa Kayak Merkezi Fransanın Kayak Merkezleri hakkında Bilgi Fransanın Kayak Merkezleri; Fransa'nın en gözde kayak merkezlerinden biri Chamonix.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fransanın Kayak Merkezleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fransa Kayak,
  Fransa Kayak Merkezleri,
  Fransa Kayak Merkezi
  Fransanın Kayak Merkezleri hakkında Bilgi

  Fransanın Kayak Merkezleri;
  Fransa'nın en gözde kayak merkezlerinden biri Chamonix. Yaz ve kış aylarında neredeyse tamamen dolu. Sürekli artan talebi karşılamak için restoran ve otel sayısının her geçen yıl arttığı Chamonix, özellikle hafta sonları cumartesi pazarı ile ünlüdür. Şehir merkezine araba ile girmek yasaktır. Bu da oraya ayrı bir kişilik kazandırır. Sokakları genel olarak arnavut kaldırımlıdır. Kendinizi bir an için İstanbul'da sanabilirsiniz.


  Dünyanın ilk kış olimpiyatlarının 1924 yılında gerçekleştirildiği Chamonix, Avrupa’nın en ünlü ve en elit kayak merkezlerinden biri. Mont - Blanc bölgesinin merkezi olan Chamonix, Fransa - İsviçre sınırında, Cenevre Havalimanı’na 85 km’lik mesafede.

  Fransa vizesiyle gidilebilen Chamonix, Avrupa'nın en yüksek tepesi olan Mont - Blanc’in (4.810 m) hemen eteğinde İsviçre’ye 15 km, İtalya’ya Mont - Blanc tüneli ile 20 dakikalık konumda olması, geniş kayak pistleri, off pistleri, müzeleri, tenis ve squash kortları, yüzme havuzları ve fitness kompleksleriyle balayını da kayak merkezinde geçirmek isteyenler için ideal!


  Chamonix'de katılabileceğiniz etkinlik ve aktiviteleri şöyle sıralayabiliriz :

  Spa , Cino Mondes Au Club Med, sauna, hamam. / 4-23 ay bebekler için Baby Club Med hizmeti. / Mont-Blanc manzaralı havuz ve terasta dinlenme imkanı. / Efsanevi eski bir saray ve Chamonix mitsel kayak bölgesi. / Tesis çevresinde spor merkezi, kapalı tenis, bowling, casino, sinema, müze. Raket ile yürüyüş. / Club Med fitness. / Cardio-training, vücut geliştirme salonu. / Isıtılmış açık yüzme havuzu, hamam, sauna. / Briç salonu, teras, piyano-bar, Club Med gece gösterileri.

  Chamonix olağanüstü güzel manzarası ve oldukça konforlu otel ve köy evleri ile turistlere muhteşem bir alternatif sunuyor.


  Seçmiş olduğunuz tatilin keyfini yaşayacağınız ayrıcalıklı bir yer. Alpler'de yaşayacağınız bu kayak keyfi, muhteşem manzarasıyla Chamonix'de çok daha özel...

  Turistlerle, özellikle kış aylarında sunduğu kayak aktiviteleri sayesinde hareketlenen bu kasaba, 'extreme' ve 'hardcore' meraklılarına hitap ediyor.

  Mont Blanc'ın hakim olduğu dağlık alan, kış aylarında tamamen karla kaplanarak, meraklıları için mükemmel bir 'off-pist' alanı oluşturuyor. Hayal edebileceğinizden çok daha fazla karla kaplanan dağlar, snowboard severler için Mont Blanc'ı adeta bir cennete çevirmeye yetiyor.

  Off-pist track'ları açısından da bu bölge adrenalin seviyesini daha çok arttırmak isteyen profesyonel kayakçı ve board'cular için dünyanın en gözde mekanlarından.

  Ünlü Blach Vadisi off-pisti'nde, 3 buzul kütlesi ve muhteşem bir dağ manzarası mevcut. Buzullarında derin yarıklar bulunan vadiye, yanınızda bir rehber olmadan sakın çıkmayın.

  Gece saatlerinde eğlence sınır tanımaz. Yakılan ateşler eşiliğinde müzik ve dans gösterileri buraya gelenleri coşturur.

  Megève Kayak Merkezi

  Fransa'nın İtalya ve İsviçre sınırına yakın kasabası Megève, sadece pistleriyle ünlü bir kayak merkezi değil. Son yıllarda büyük bir atılım içerisinde olan Megève, sevimli kasabası, zengin doğası, uzun kayak pistleriyle kültürel ve aktif bir tatili birleştirmek isteyenlerin gözdesi konumunda. Megève 1920'lerde ortaya çıkan ve o yıllardan beri popüler kalmayı başaran lüks bir kayak merkezi.


  Burada 3 önemli kayak bölgesi var: Mont d'Arbois, Rochebrune ve La Jaillet. Çoğunlukla ileri seviyede kayanlar için uygun olan Megève, 81 lift'i ile kolaylık sağlıyor. Burada kayağa yeni başlayanlar için de çok eğimli ve zorlayıcı olmayan alanlar mevcut.


  Megève'in bu zenginliği sadece kış aylarına değil bütün bir yıla yayılıyor. Fransa'nın İtalya ve İsviçre sınırlarına da yakın olan bu kasabada yapılmayan etkinlik neredeyse yok gibi. Mütevazı görünümüyle her yıl astronomiden satranca çok sayıda uluslararası büyük toplantıya ev sahipliği yaptığını belli bile etmiyor. Burada dünyanın ünlü cazcılarını dinleyebilir, Savoie mutfağının en güzel yemeklerini de tadabilirsiniz.


  İsviçre'ye ve İtalya'ya çok yakın olan bu kasaba, dağcılık sporunun beşiği sayılıyor. İngiliz dağcılar burayı 1700'lü yıllarda keşfetmişler. Etrafı sipsivri tepelerle çevrili bu sevimli kasabada yapılabilecek o kadar çok etkinlik var ki. İsterseniz teleferikle 2 bin 700 metre yükselip bulutların üzerine çıkar, 3 bin 842 metreden tüm Alpler'in manzarasını seyrettikten sonra aşağıya kayarak inebilirsiniz. Mont Blanc'a yapılan çıkışların büyük bölümü için Chamonix'den hareket ediliyor. Tüm Fransız dağ rehberleri eğitimlerini buradaki okulda alıyor. Tarihi bir kasaba olan Chamonix 12 geniş kayak alanıyla kayakseverlere mükemmel olanaklar sunuyor.

  Savoie'nın en doğusundaki Val D'Isère'in tarihi çok eskilere gidiyor. 60 yıldır ise, dünyaca tanınmış bir kayak merkezi konumunda. Bugüne kadar birçok dünya şampiyonasına ev sahipliği de yapmış. Gencinden yaşlısına herkesin kendisine uygun bir eğlence veya etkinlik bulabildiği merkez, Fransızların da tercih ettikleri yerlerin başında geliyor. Val d'Isère tarihiyle, dağ restoranlarıyla, uzun pistleriyle, tüm yaz boyu da süren etkinlikleriyle dünyanın en tanınmış kayak merkezleri arasında yer alıyor.
  Sosyetenin uğrak yeri olan Val d'Isère, kışın olduğu kadar yazın da (çim) kayakseverlerin gözdesi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fransanın Bayramları, Fransanın bayram tatilleri
 3. Fransanın Adetleri, Fransanın gelenek ve görenekleri
 4. Ankara Elmadağ Kayak merkezi, Elmadağ kayak Merkezi
 5. Fransanın Sembolü,Fransanın Sembolü Neden Horozdur, Fransanın sembolu olan horozun anlamı
 6. Türkiyenin Kayak Merkezleri Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş