Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en güzel sahilleri Dünyanın en güzel sahillerinin resimleri Anse Source d’Argent , Seyşel Adaları Polihua Plajı , Hawai Majahuitas Körfezi , Meksika Pink Plajı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyanın en güzel sahilleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın en güzel sahilleri
  Dünyanın en güzel sahillerinin resimleri


  Anse Source d’Argent, Seyşel Adaları  Polihua Plajı, Hawai


  Majahuitas Körfezi, Meksika


  Pink Plajı, Antigua ve Barbuda


  Trunk Bay, Amerika


  Tulum Plajı, Meksika


  Paradise Plajı, Karayip Adaları


  Store Plajı, Avustralya  Lanikai Plajı, Hawai


  Cayo Costa, Florida, Amerika


  Los Frailes, Ekvator

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyanın En Güzel Güvercin Resmleri,Dünyanın En Güzel Güvercinleri,Dünyadaki En Güzel Güve
 3. Dünyanın En BüyüLeyici Havuzu , Dünyanın En Güzel Havuzu , The world's most beautiful swim
 4. Dünyanın en güzel gelinlikleri secildi, en güzel gelilikler, gelinlik modelleri, dünyanın
 5. Dünyadaki En Güzel Camiler, Mosques in the world, the mosque Pictures, Muhteşem Camiler, D
 6. Alımlı Bayan Resimleri, Süper Güzellikde Bayan Resimleri, DÜnyanın En Güzel Bayanlarının R
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar


  Eğer bozulmamış tropik bir cennet arıyorsanız Seyşeller tam size göre. Palmiye ağaçlı kıyılardan başka vahşi hayatla dopdolu ormanlar ve dalış için mükemmel mekanlar vardır.

  Kültür
  Seyşeller’de yerli bir kültür yoktur ama Afrika etkisi hayatta kalmıştır. Seyşel müziği Hint, Avrupa ve Arp müziklerinin bir karışımıdır. İngilizce ve Fransızca resmi dillerdir ve her iki dilde birçok insan tarafından konuşulur.

  Seyşeller Hint Okyanusundaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olanıdır. Balık ve pilav başlıca yemeklerdir. Balık ve deniz ürünleri çok geniş bir yelpaze sunar. Mürekkepbalığı, köpekbalığı, ahtopot gibi balıkları deneme fırsatınız olacağını unutmayın…

  Tarih
  17. yy’a kadar kimse Seyşel Adalarında yaşamamıştır. 1770 yılında ilk Fransız göçmen ve köleler adaya ayak basmış ve baharat, manyok, şeker kamışı, patates ve mısır yetiştirmeye başlamışlardır. 18. yy sonuda ada son derece kaliteli görünüyordu ve İngilizler ada ile ilgilenmeye başlamışlardı. Zamanın başbakanı denizlerinde İngilizleri görerek saldırının yakın olduğunu düşünmüş ve Fransız bayrağını indirmiş fakat herhangi bir saldırı olmayınca bayrağı tekrar yükseltmiştir. Bu durum 1814’e İngilizlerin adanın yönetimini almasına kadar sürmüştür. İngiliz yönetiminin temel özelliği kölelerin ve politik suçluların sayısındaki artıştı. Fransızca ana dil olarak kalmış, Fransız kültürü yaşamaya devam etmiştir. 1964’te Seyşeller’in ilk politik partileri oluşturulmuştu. 1976’da bağımsızlığına kavuşmuş ve iki partili bir koalisyon kurulmuştur. Cumhurbaşkanı Seyşelleri lüks bir mekan yapmak için hazırlıklara başladı. Dünyadaki jet sosyete ile ilişkiler kurdu ve kısa bir süre sonra zenginler adaya akın etmeye başladı.

  Çevre
  Seyşel Adaları’nda 4 adet ulusal deniz parkı ve 150’den fazla kimliği saptanmış tropik camadan balık türü vardır. Buradaki şnorkel ve resif korumalı kıyılar sayesinde bolca balık ve mercan göreceksiniz. Yunuslara adalar arasında rastlamak oldukça yaygındır. Seyşeller ayrıca balık avı konusunda ünlüdür. İngiliz ve Fransız göçmenler Seyşel Adalarına özgü dev kaplumbağaların kıyımında önemli rol oynamışlardır.

  Seyşeller doğal hayat için bir liman gibidir, özellikle kuş ve tropik balıklar için. Ada bitki örtüsü açısından zengindir fakat bunnların bir çoğu hindistan cevizi ağacıdır. Dağlık alanlarda bakir ormanlar vardır. Bu yüksek ve uzak yerlerde böcek yiyen bitkileri de görebilirsiniz.

  Adada kürklü yada pullu hayvanlara çok fazla rastlanmıyor, bunların yerine böcekler yoğun olarak gözlenmekte. Dev gergedanlar sürüngenlerin yeri fazlasıyla tutmaktadır. Kuşların bolluğu dikkatinizi çekecek bir unsur.

  Hava
  Ülkede muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür. Bu yağışlar özellikle Ocak ayında düşer. Mahe ve Silhouette en çok yağışı alan yerlerdir. Ocak ayı en yağışlı, Temmuz ve Ağustos en kuru aylardır. Her ay sıcaklık 24 ile 31 derece arasında inip çıkar.
  Seyşeller Samui Ulaşım
  Seyşeller için uygun uçuş seçeneği Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı olanıdır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş