Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

macaristanın gezilecek yerleri , macaristanın en güzel gezilecek yerleri , macaristanın en güzel yerleri Macaristan’da daha çok Budapeşte de , bazı caddelerde barlar ve gece
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Macaristanın En Güzel Yerleri, macaristan da gezilecek yerler

  Sponsorlu Bağlantılar
  macaristanın gezilecek yerleri,
  macaristanın en güzel gezilecek yerleri,
  macaristanın en güzel yerleri

  Macaristan’da daha çok Budapeşte de, bazı caddelerde barlar ve gece kulüplerini bulabilirsiniz. Ancak Macaristan’dan çok fazla hızlı bir gece hayatı beklemeyin. Eğlenmek için kendi kendinize güzel şeyler yaratabileceğiniz bir ülke.
  Tuna Nehri etrafında yapacağınız bir tekne turu, dünyaca ünlü kaplıcalarında sıcak suların içinde bir yandan ruhunuza bir yandan fiziğinize iyi gelen rahatlama yöntemleriyle de eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

  BUDAPEŞTE

  Budapeşte için söylenebilecek olan ilk şey tam anlamıyla bir sanat şehri olduğudur. Müzeler, operalar, galeriler, katedraller, görülmeye değecek bir çok yapı ile Budapeşte gezilmesi, görülmesi ve keşfedilmesi gereken bir şehir. Geçmişi, tarihi kalıntıları, 1300 yakın kaplıcaları, Buda ve Peşte olarak Tuna Nehri tarafından ikiye bölünen büyülü bir şehir.

  Kahramanlık Meydanı: 1896 yılında kurulan bu meydanda, Budapeşte’yi kuran 7 Macar kabilesini temsil eden birer atlı heykelinin bulunması ve bu heykellerin görünüşlerinin dışında ilginç hikayeleri ile ayrı bir özellik katmaktadır Kahramanlık Meydanı'na...

  Geller Tepesi: Her ülkenin, her şehrin mutlaka manzarasını izleyebileceğiniz güzel bir tepesi vardır. Budapeşte’de ise muazzam Tuna Nehri’ni seyredebileceğiniz en güzel tepe; Galler Tepesidir. Bu tepe adını, piskopos Gellert’ten alıyor. Tepeden manzarayı seyretmenin dışında burada bulunan Özgürlük Anıtı'nı görebilirsiniz. Özgürlük anıtı, Budapeşte’yi Nazilerden kurtaran Sovyetler Birliği anısına dikilmiştir.

  SZENTENDRE


  Budapeşte’nin 19 kilometre kuzeyinde bulunan bu şehir, tarihi geçmişin dokularını taşıdığı kadar, tipik Akdeniz kasabaları havasındadır. Dar sokakları, dolambaçlı yolları, küçük evleri ile 19. yüzyılda bir çok sanatçıyı kendi içine çekmeyi başarmış bir şehirdir. Bir yanda tarihi dokusu, bir yanda Akdeniz havası içinde huzurla tatilinizi geçirebileceğiniz Macar şehirleri arasında yer alıyor.

  ESTERGON

  Estergon, Budapeşte’nin 66 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Macaristan'ın ilk başkenti olan bu şehirde tarihle ilgilenenler için fazlasıyla cezbedici bir yer. Şehrin içinde bulunan yapılardan en dikkat çekici olanı; Esztergom Kalesidir. Bu kale yüzyıllarca Osmanlı imparatorluğuna ait olmuş bir yapıdır. Şu zamanlarda ise, müzeye çevrilen yapının, içerisini gezmek kadar kalenin tepesinden görünen Tuna Nehri manzarasıyla da insanları büyülemeye yetiyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Macaristanın Turistik Yerleri, Macaristanda gezilecek turistik yerler
 3. Afyonun Güzel Yerleri, Afyon gezilecek görülecek yerler
 4. Çankırı gezilecek yerler, Çankırının gezilecek görülecek yerleri
 5. Balıkesir gezilecek yerler, Balıkesirin gezilecek görülecek yerleri, Balıkesirde gezilecek
 6. Kocaeli gezilecek yerler,Kocaelinin gezilecek görülecek yerleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş