Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Satürn’de Su Var mı? Satürn’ün uydu larından Enceladus’tan sesten çok daha hızlı bir biçimde püsküren gaz ve toz bulutları , astronomlara Satürn’de önemli oranda sıvı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Satürn’de Su Var mı?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Satürn’de Su Var mı?  Satürn’ün uydularından Enceladus’tan sesten çok daha hızlı bir biçimde püsküren gaz ve toz bulutları, astronomlara Satürn’de önemli oranda sıvı olarak suyun bulunduğunu düşündürüyor. Nature dergisinde geçenlerde yazılan bir araştırmada, NASA ait Cassini uzay aracının gönderdiği görüntüleri inceleyen araştırmacılar, Güneş Sistemi’nin en çok yaşam potansiyeli bulunan yerlerinden Enceladus’un buzlu yüzeyinden gelen gizemli bulutların su buharı içerdiği anlaşıldı.  Yeni hesaplamalar neticesinde, fışkıran gaz ve tozun sesten çok daha hızlı hareketinin bu gökcisminde sıvı halde suyun varlığını gerektirdiğini belirten NASA’nın Kaliforniya’daki Jet Motorları Laboratuvarı’ndan bilim insanları, püskürmenin hızının saatte yaklaşık 2200 km olduğunu belittiler.
  Söz konusu by araştırmanın önderi Candice Hansen, sıvı bulunmadan gaz ve toz püskürmelerinin bu hıza ulaşmasının çok zor olduğunu belirtti.
  Jüpiter’in uydusu Europa’da da sıvı halde suyun bulunabileceğini, ancak Satürn’ün halkalarından birisinin oluşmasına neden olduğu düşünülen Enceladus’a ulaşmanın daha mümkün olduğunu belirten Hansen, Enceladus’un içerdekileri dışarı püskürttüğünü ifade etti.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Satürn Hakkında Kısa Bilgi
 3. Satürn gezegeni, satürn gezegeni hakkında bilgi
 4. MSN’den (Hotmail’dan) E-mail Adresi Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)
 5. Hz. Muhammed’in (sav) Istanbul’un Fethine Katılması (29 Mayıs 1453 Istanbul
 6. Ayasoyfa’da Ikindi Namazı’nın Kılınması (29 Mayıs 1453 Istanbul’un Fethi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel bişeymiş bende tahmin ediyorum su varmı diye.. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş