Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

B7 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? B7 Vitamini Hangi Besinlerde Yer Alır B7 Vitamini Biotin , bir çok metabolizma olayında görev alan ve suda eriyen bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  B7 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

  Sponsorlu Bağlantılar
  B7 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

  B7 Vitamini Hangi Besinlerde Yer Alır
  B7 Vitamini
  Biotin, bir çok metabolizma olayında görev alan ve suda eriyen bir vitamindir. DNA’nın çoğalmasında biotin’in önemli rolü vardır. Biotin 4 önemli enzimin yapısına girer ki bu enzimlere karboksilaz enzimleri denir. Bu enzimler mitokondriumda bulunur ve heme ve demir metabolizmasında etkilidir. Bu enzimlerden en önemlileri asetik koA karboksilaz (ACC), piruvat karboksilaz (PC), propionil coA karboksilaz (PCC) ve beta-metilkrotonil coA karboksilaz (MCC)dır. Biotin bu enzimlerin yüzeyinde CO2 taşıyıcısı olarak önemli rol alır. Bu biyotine bağlı karboksilaz enzimleri doğuştan eksik olursa bebekte doğumdan sonra ve bir yaş içinde oluşan şiddetli nörolojik hastalık oluşur.

  Çiğ yumurtada bulunan avidin isimli bir protein biotin’in emilimini bozar. Uzun süre çiğ yumurta içenlerde biotin eksikliği olur. Bu nedenle yumurta çiğ olarak içilmemelidir.
  Biotin proteinler, folik asit, pantotenik asit ve B12 vitaminin kullanımını kolaylaştırır, tırnak ve saçları güçlendirir, kolesterol ve kan şekerinin normale dönmesine katkıda bulunur.
  Günlük ihtiyaç 35-60 mikrogramdır. Normal serum konsantrasyonu 1500 pmol/L dir.

  Bira mayası, tam buğday, yumurta sarısı, karaciğer, tavuk, kuzu eti, tam buğday ekmek, balık, süt ve peynirde biotin vardır. Biotin, bakteriler tarafından bağırsaklarda da üretilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. B Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur
 3. B Vitamini Nedir Hangi Besinlerde Bulunur
 4. Proteinler Hangi Besinlerde Bulunur Ne Kadar Bulunur
 5. a vitamini hangi besinlerde bulunur
 6. B6 Vitamini İçeren Besinler - B6 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş