Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

D Vitamininin Faydaları Nelerdir? Bilinenin aksine D Vitamininin öneminin çok fazla olduğu ve insan üzerinde 200 üzerinde gene etki ettiği , bu genlerin içinde D

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  D Vitamininin Faydaları Nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  D Vitamininin Faydaları Nelerdir?


  Bilinenin aksine D Vitamininin öneminin çok fazla olduğu ve insan üzerinde 200 üzerinde gene etki ettiği, bu genlerin içinde D Vitaminin bağışıklık ve kanser hastalıkları ile bağlantılı bulunduğu belirtiliyor.

  D vitamini eksikliğinin ciddi bir durum olduğu yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu çalışmaları yapan kişi ve kurumlar dünya üzerinde 1 milyar üzerinde insanın D vitamini eksikliğinin olduğunu belirtiyor.
  D vitamini yapılan araştırmalara göre insan genomunun bazı noktalarında bulunan D Vitamini Alıcıları üzerinden DNA’yı etkilediği ortaya konulmuştur.
  Diş ve kemik yapısı için D vitamininin etkisi çok önemlidir.
  D Vitamini Faydaları
  Kemikler ve dişlerin güçlenmesini sağlar. Raşitizmi engeller. Vucut üzerindeki gelişim etkilileri sebebiyle özellikle büyüme çağındaki çocuklarda D Vitamini çok önemlidir. Sindirim sistemine çok iyi gelir ve bağırsaklarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Kan pıhtılaşmasını önler.
  D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?
  Vücuda alınan güneş ışınları sayesinde D vitamini vücut tarafından üretilir. Buna ek olarak D Vitamini; balıketi, balıkyağı, süt, yumurta sarısı gibi besinlerde D vitamini bol miktarda bulunur.
  D Vitamini Eksikliği
  D Vitamini eksikliği sonucunda kemik ve diş yapılarında bozulma görülür, kemikler gücü kaybeder. Raşitizm denilen dişlerin geç çıkması ya da kemiklerde gelişim bozukluğu gibi hastalıklara neden olabilir. Diş çürümesi, kemik yumuşaması, huzursuzluk, uyku bozukluğu D vitamini eksikliği sonucu ortaya çıkan bazı rahatsızlıklardır.
  D Vitamini Fazlalığı
  Bu vitamin eğer çok fazla alındıysa mide bulantısı, kusma, iştahsızlık, Tansiyon, baş ağrısı gibi belirtiler görülmektedir. D vitamininin gereğinden fazla alınması durumunda kemikler aşırıya kaçan kalsiyum birikmesi sonucunda bebeklerde zihinsel geriliklere ve çocuklarda ise kemiklerin gelişimini durdurarak ileride boyun kısa olmasına sebep olur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. B12 Vitamininin yararları nelerdir?
 3. Soğuğun Faydaları Nelerdir, Soğuğun Faydaları Hakkında Bilgi
 4. Demirhindi Nedir Faydaları Nelerdir, Demirhindi Hinthurması Ağacı ve Faydaları, Demirhindi
 5. Sirkenin Faydaları Sirkenin faydaları Hakkında - Sirkenin yaraları nelerdir - Sirke hangi
 6. Ananasın Faydaları Nelerdir, Ananas Meyvesinin Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş