Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

dişleri neler beyazlatır bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Dişleri Neler Çürütür Dişleri Neler Sarartır Düzenli diş fırçalamak dişlerimizi beyazlatır mı? Dişleri fırçalarken oluşan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dişleri Neler Beyazlatır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Evde diş beyazlatma yöntemleri

  Evde hazırlayacağınız karbonatlı karışımla ve beyazlatıcı diş macunlarıyla bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

  İnsanlarda diş renkleri tıpkı ten renkleri gibi farklılıklar gösterir. Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazen de genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğarız.

  Annenin hamileyken kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.

  İçtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olur.

  Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve kullanılan çay, kahve, sigara etkisiyle koyulaşır.

  Diş beyazlatmaya başlamadan önce bir ağız muayenesi şarttır. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

  Diş doktorlarının uyguladığı diş beyazlatmanın bir alternatifi de evde diş beyazlatmak için yapılacaklardır.

  Şifalı Bitkiler ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya diş beyazlatma için şu kürü öneriyor:
  1 çay kaşığı karbonat,
  yarım limonun suyu,
  2 damla zeytinyağı

  Bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.

  Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar
  Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.

  Beyazlatıcı diş macunları
  Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.

  Sensodyne Beyazlatıcı Diş Macunu
  Sensodyne Beyazlatıcı, diş hassasiyetini giderir. Diş çürümelerini önler. Dişlerinizi, diş minesine zarar vermeden hassas bir şekilde beyazlatır.

  Signal White Now Diş Macunu Anında Beyazlık
  Sinyal Beyaz Beyazlatıcı sistem şimdi günlük kullanım için uygun bir florürlü diş macunu ile tam koruma sağlar. Ağzınızda yoğun bir ferahlık ve tazelik hissi bırakıyor.

  Colgate Gelişmiş Beyazlık Diş Macunu
  Doğal beyazlık kazandırır, yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

  Plus White Ekstra Beyazlatıcı Diş Macunu
  Plus White çift etkili leke çıkarıcı diş macunu; kahve, çay, tütün ve şarap ile diğer gıda ve yüzey lekelerini çıkartmak için sıradan diş macunlarından çok daha farklıdır. Dişleriniz daha beyaz ve daha parlak görünecektir. Plus White diş macunu aynı zamanda tartar plaklarını sökmeye yardımcı olur ve tartarı kontrol altına alır. Her fırçaladığınızda ağzınızda uzun süreli bir nane ferahlığı bırakır ve florid; dişlerinizi çürüklere karşı korumaya yardımcı olur.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş