Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kuru deriden korunmanın yolları nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hırsızlığa karşı korunmanın yolları nelerdir ? Cemal Kuru - Medine Yolları İlahi Sözleri Kötü Alışkanlıklardan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kuru Deriden Korunmanın Yolları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kuru Deriden Korunmanın Yolları Nelerdir

  Herhangi bir nedenle kuruluğa eğilim gösteren derinin sabun ve su ile teması azaltılmalı ve nemlendiriciler kullanılmalıdır.
  Sıcak sudan kaçının ve aşırı su temasından kaçının
  Sıcak su derinin doğal yağlarını ortadan kaldırır ve cildi kurutur. Banyo sıklığını azaltın. İki günde bir veya daha seyrek banyo yapın, Eede ve işte yıkanma sıklığınızı azaltmak için kirlenmemye dikkat edin.
  Banyo ve duş süresi kısa tutun -Kısa bir duş ve banyo deriyi nemlendirir, fakat derinin kuruma süreci veya havlu ile ovuşturmak veya deriden suyun buharlaşması deriyi kurutur. Bu nedenle banyo ve duş süresi uzatılmamalı ve ılık su ile yıkanılmalıdır.
  Duştan sonra cildinizi havlu ile ovuşturmayın
  Bunun yerine deri havlu ile hafif dokunarak kurulanılmalıdır.
  Hafif sabunlar kullanın
  Sabunlar deriyi kurutur. Hafif, fakat fazla yağ içeren sabunlar veya sabunsuz temizleyiciler (Ph'ı cilt ph'ına uygun(5.5) )kullanılmalıdır. Bu arada sabun kullanımını da minimale indirin.
  Hemen nemlendirmek Banyodan sonra deri halen nemli iken nemlendirici losyon ve kremleri uygulayınız. Banyo sonrasında cildinizi tamamen kurularsanız, derinin doğal nemi de buharlaşarak deriden uzaklaşır. Nemlendirici losyon ve kremler gün içinde ihtiyaç olduğunda kullanılmalıdır. Çok şiddetli kuruluk olduğunda laktik asit veya üreli nemlendiriciler kullanılmalıdır.
  Tıraş olurken tıraşlama işleminin deriyi tahriş etmesinden dolayı, tıraş kremi gibi bir nemlendirici kullanılmalı, tıraş bıçağı sıklıkla değiştirilmeli, kılların çıkış yönüne doğru tıraş olunmalıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş