Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Kıran ve Bitkisel Saç Kıran Tedavisi saçkıran tedavisi - saçkıran bakımı - saç kırandan saç kaybını önlemek için Saçkıran saçlı deride , kaş ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saç Kıran ve Bitkisel Saç Kıran Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç Kıran ve Bitkisel Saç Kıran Tedavisi

  saçkıran tedavisi - saçkıran bakımı - saç kırandan saç kaybını önlemek için


  Saçkıran saçlı deride, kaş, kirpik ve vücudun tüyle kaplı bölgelerinde kıl kaybı yapan bir hastalıktır. En sık saçlı deride görülür. Saçlı deride yama veya bozuk para şeklinde saçsız kalmış alanlar görülür. Bu saçsız alanlar bir tane veya çok sayıda olabilir. Saçkıran hastalığında nadiren tüm saçlı deride kıl kaybı olabilir. Hatta hastalık tüm vücuttaki tüylerin dökülmesi şeklinde görülebilir.

  Saçkıran en sık çocuk ve genç erişkinlerde görülür. Hastaların %60′ı 20 yaş altındadır. Saçkıran hastalığında %10-30 oranında aile öyküsü bulunabilir. Saçkıran hastalığının nedeni bilinmemektedir. Ancak stresin saçkıranda önemli rol oynadığı düşünülmektedir. Saçkıran hastalarında tiroit problemleri yani guatr ve kansızlık sıklıkla görülebilmektedir. Ancak bu hastalıklar saçkıranın nedeni değil , şiddetlendiren faktörlerdir.

  Saçkıranın hastalık seyri genellikle iyileşme ile sonuçlanır. Saçkıran hastalığı ortaya çıktıktan sonra %30 hastada 6 ay içinde iyileşme olabilir. 1 yıl içinde ise %50 oranında iyileşme görülebilir. Erken yaşta başlayan ve yaygın saç dökülmesi olan hastalarda saçkıran hastalığının iyileşmesi diğer hastalar göre daha güç olabilir.

  Saçkıran hastalarının %10-20′ sinde tırnak bozuklukları görülebilir. Tırnak kalınlaşması, tırnak yüzeyinde çukurcuk ve çizgiler başlıca tırnak bozuklularıdr. Saçkıranda tırnak bozuklukları hastalığın seyrinin şiddetli olacağının bir bulgusudur. Saçkıran hastalarında rutin yapılan laboratuar testleri yoktur. Ancak özellikle çocuklarda tiroit testleri yapılmalıdır.

  - Saçkıran için doğal yöntemle halk arasında en çok bilinen tedavi sarımsak uygulamasıdır. Sarımsağın öz suyu gerçekten saçkıran tedavisinde etkil olmaktadır. Saçkıran olan bölge sert yüzeyli bir sünger ile haifçe ovalanır. Sarımsağın özsuyu çıkarılarak bölgeye sülür. Bunun dışında sizlere iki önerimiz daha olacak.

  - Sirke ruhu ele eldiven takılıp saçkıran olan kısma 2-3 gün sürülür. Saçkıran olan kısım yıkanmaz. 3-4 gün kendi haline bırakılır. Bu süre içinde kabuk bağlar. Yara yıkanır.Zeytin yağı veya vazelin sürülür.NOT : Bu işlem sadece saçkıran olan kısma tatbik edilir.

  - Zırnık ,Ardıç ve katranı Vazelinle karıştırılıp saçkıran olan kısma sürülür

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temrenin Bitkisel Tedavisi Temre İçin Şifalı Bitkiler Temre Evde Bitkisel Tedavisi
 3. uzun Saç Modelleri, Çok Uzun Saçlar, Uzunlukları Metreli Saçlar, long-haired women, women
 4. Saç Kıran Nedir?
 5. Dünya Rekoru Kıran Tavuk
 6. Tutunduğum Tüm Dalları Kıran Bir Fırtınaydı Yokluğun
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş