Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil kart nedir - Green Card Hayaliniz hep özgürlükler ve fırsatlar ülkesi Amerika'da yaşamaktı veya Amerika'ya öğrenim görmeye gittiniz ancak öğreniminiz bittikten sonra da orada

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yeşil kart nedir - Green Card

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeşil kart nedir - Green Card  Hayaliniz hep özgürlükler ve fırsatlar ülkesi Amerika'da yaşamaktı veya Amerika'ya öğrenim görmeye gittiniz ancak öğreniminiz bittikten sonra da orada kalmak ve Amerika'da yaşamak istiyorsunuz. Amerikalı değilseniz ve Yeşil kartınız (green card) da yoksa, eğitiminizi veya işinizi tamamladıktan sonra Amerika'yı terk etmek zorundasınız. O halde yapmanız gereken ilk iş nasıl Yeşil kart (green card) sahibi olacağınızı öğrenmektir.


  Yeşil Kart (Green Card) Nedir? Kafanızın karışması çok normal zira çok sayıda anlaşılmayan terim var. Ama en temel konuları açıklamaya çalışalım. Asağıdaki dört durumdan biri size uyuyorsa;  1. Amerika'ya daha önce hiç gelmemiş bir yabancıysanız

  2. Amerika'da geçici bir süre kalmak için vize aldınız (eğitim veya iş gibi..)

  3. Amerika'da sonsuz süreyle yaşama hakkınız var, yani göçmensiniz. Bu durumda Amerika vatandaşlarının sahip olduğu bir çok hakka sahipsiniz demektir.

  4. Amerikan vatandaşısınız.  Eğer birinci kategoriye dahilseniz endişelenmeye başlamadan önce vizeye ihtiyacınız var. Yani ABD'ye gitmek için kısıtlı bir süre için kalmayı planlıyorsanız vize almanız gerekir. Alması ve başvurusu zordur ama eğer vize memurunu ikna edebilirseniz, alabilirsiniz. Ama bu süre dolduğunda geri dönüş yapmalısınız ve orada hiç bir iş'te legal olarak çalışamazsınız. Bunu yapabilmeniz için yeşil kart'a ihtiyacınız var. İkinci kategoride iseniz ve Amerika'da sürekli yaşamak istiyorsanız o halde yine Yeşil kart (green card)'a ihtiyacınız var o takdirde de ABD'de olsanız veya daha önce gitmiş te olsanız yeşil kart başvurusu yapabilirsiniz. Yeşil kart Amerika hükümeti tarafından verilen ve kişiye Amerika'da sürekli yaşama hakkı veren bir belgedir. Üçüncü ve dördüncü kategorideyseniz sizin Amerika'da çalışma ve diğer hususlarda bizim yardımımıza ihtiyacınız yok demektir. Yeşil kart sahibi olanlar ve Amerikan vatandaşları arasındaki farklar ise; Amerika vatandaşları oy kullanabilir, asla sınır dışı edilmezler ve Amerikan hükümetinin sağladığı bir takım imkanlardan faydalanabilirler. Yeşil kart almanın sadece üç legal yolu vardır. a) Amerika'daki bir işveren sizin sponsorunuz olursa (yani sizi işyerine eleman olmanız için davet ederse, ki bunun için sizin Amerika'daki işçilerde bulunmayan bir vasfınız olması gerekir), b) Yeşil kart çekilişine katılır ve kazanırsanız c) ve son olarak da bir ABD vatandaşiyla evlenirseniz. Bu üç durumun dışında göçmen olmanın yani Yeşil kart sahibi olmanın bir değişik yolu daha vardır. O da Amerikan ekonomisine çok fazla katkıda bulunacak bir yatırım yapmanız gibi, yani eğer en az 4-5 milyon dolar kadar...


  ABD'de hayat boyu oturma, çalışma ve serbestçe giriş-çıkış hakkına sahip olursunuz.  ABD vatandaşlık haklarından oy vermek dışında tümüne sahip olursunuz.  Beş sene sonra tam vatandaşlık alabilirsiniz.  Amerikan devlet üniversitelerinden burs alabilirsiniz.  Amerikan devlet daireleri dahil her yerde çalışabilirsiniz.  ABD'de işyeri açabilirsiniz.  Ücretsiz dil kurslarından yararlanabilirsiniz.
  Lise veya dengi okul mezunu olmak;  Eğer lise veya dengi bir okul mezunu değilseniz son 5 yılın 2 yılında, en az 2 yıl eğitim veya tecrübe gerektiren bir meslekte çalışmış olmanız ve bunu belgeleyebilmeniz gerekmektedir.  Eğer lise veya dengi okul mezunu iseniz iş tecrübesi aranmaz.  İngilizce bilmeniz kesinlikle şart değildir.
  Çekilişe başvurularda bir yaş sınırlaması yoktur. Çekilişe başvuruda bulunmak için mesleğinizin, yaşınızın, yüksek lisansın, üniversite mezunu olmanızın hiç bir etkisi yoktur.  Başvurunuz için önem taşıyan tek şey bilgilerinizin bir kerede, eksiksiz ve hatasız doldurularak başvuru süresi içerisinde Amerika yetkili mercileri tarafından belirtilen elektronik transfer sayfasından yapılmasıdır. Bütün başvurular eşit şansa sahiptir.  Şansınızı artırmanın tek yolu, eğer evliyseniz eşiniz adına da başvuru yaparak şansınızı ikiye katlamaktır.
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Valentine Confectionary, Sevgililer günü resimleri, happy valentines day picture, Heart pi
 3. Bursa'da, bulunduğu Yeşil semtine de adını veren dünyaca ünlü Yeşil Türbe'de hangi Osmanlı
 4. Gereen peeling,green peeling nedir,green peeling nasıl yapılır,green peeling faydaları
 5. Yeşil Biberin Faydaları - Yeşil Biber Neye İyi Gelir ?
 6. Anneler günü için E-Kart'lar - Happy mother's day e-card - free mother's day clipart - mot
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş