Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

WWW Nedir , WWW Ne Demek , WWW Açılımı World Wide Web Kısaca Web; Internet"in en çok kullanılan alanı. Şöyle düşünün: Elinizde yazı , resim
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 20      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  WWW Nedir, WWW Ne Demek, WWW Açılımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  WWW Nedir, WWW Ne Demek, WWW Açılımı

  World Wide Web

  Kısaca Web; Internet"in en çok kullanılan alanı. Şöyle düşünün: Elinizde yazı, resim, grafik, hatta müzik, video, animasyon gibi öğelerden oluşan bilgiler var. Bunları uygun bir şekilde bir araya getirip, başkalarıyla - hem de milyonlarca kişiyle - paylaşmak istiyorsunuz. Takdir edersiniz ki, bu malzemeleri dosyalayıp, çoğaltıp, adresini bilmediğiniz kişilere ulaştırmanız mümkün değil. Peki ya bunları tek bir yere koysak, isteyen gelip kendisi izlese nasıl olur? İşte Web"in mantığı budur. Bilgisayarlardaki bu işe özel yazılımlar (Web tasarım yazılımları) ve bunlarda kullanılabilecek özel formatlar sayesinde bu öğeleri bilgisayarda görüntülenebilecek sayfalar halinde düzenleyebilirsiniz. Tabii, düzenlemekle iş bitmiyor, bunları herkesin ulaşabileceği bilgisayarların, yani Internet"e sürekli bağlı Web sunucularının üzerine koyup, kullanıcının bu sayfalara erişmesini sağlayacak bir adrese atamalısınız. Tabii, bu iş yeni başlayanların görevi değil, biz şimdilik Web sayfalarının ne işe yaradığını ve zaten Internet"e konmuş Web sayfalarına bağlanacağımızı öğrenelim.

  Tüm dünyada firmalar, kuruluşlar, resmi veya özel kurumlar, yayıncılar, hatta bu işi hobi veya zevk olarak yapan veya sadece başkalarına yardımcı olmak isteyen amatörler, Web sayfaları düzenleyip bunları bir Web sunucusu üzerinden yayınlıyor. Dünyada birkaç sayfalık amatör sitelerden on binlerce sayfalık mega sitelere kadar milyonlarca Web sitesi bulunuyor. Her bir sitenin, her bir sunucunun bir "Web adresi" var. İşte Internet"e bağlandığımızda, bu Web sayfalarını görüntülemeye yarayan, Web tarayıcı (Web browser) adını verdiğimiz yazılımlara bu Web adreslerini yazıp o sayfaları ve üzerindeki öğeleri izleyebiliriz.

  World Wide Web"e bağlanmak için Microsoft Internet Explorer veya Netscape Communicator gibi Internet paketlerini kullanmanız yeterli.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ö.V.Ç.İ Ne Demek, Açılımı Ne Anlama Gelir
 3. Tse açılımı nedir, Tse'nin açılımı
 4. Binom açılımı, Binom açılımı nedir
 5. Kam nedir, Kamın tanımı, Kam ne demek, Kam sözlük anlamı,kam anlamı,kamın açılımı,kam ın a
 6. İMKB Nedir, İMKB Ne Demek, İMKB Açılımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş