Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 adı nasıl belirlenmiştir nereden gelmektedir Hepimizin beğenerek kullandığı muhteşem işletim sistem i Windows 7 nin adı neden "7" oldu ? Microsoft'un yeni windowsun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Wndows 7 adı nasıl belirlenmiştir nereden gelmektedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows 7 adı nasıl belirlenmiştir nereden gelmektedir


  Hepimizin beğenerek kullandığı muhteşem işletim sistemi Windows 7 nin adı neden "7" oldu ?

  Microsoft'un yeni windowsun adının "Windows 7" olacağını açıklamasından hemen sonra kullanıcılar Windows 7'nin esrarını çözmek için büyük bir uğraşa girdi. Merak edilen konu ise Windows 7'nin isminde yer alan7'nin ne ifade ediyor olduğuydu.

  Bir açıklama yapan Windows ürün yöneticisi başkan yardımcısı Mike Nash, bu konuda şu sözleri dile getirdi: "Windows'un resmi adını duyurduğumdan beri yoğun bir tartışma yaşanıyor ve herkes Windows 7'de bulunan 7 rakamına nasıl ulaşıldığın merak ediyor; ancak bilindiği gibi Windows'un sürümlerini saymanın ve bir rakama ulaşmanın birçok yolu var."


  Ancak kullanıcılar,Windows 7 ismini hala tartışmaya devam ediyor. Kimisi Vista'yı 7 olarak hesaplarken, kimisi de Windows NT 3.1 ile başlayan Windows'un NT ailesinin hesaba katılması gerektiği görüşünü savunuyor.

  Nash, Windows 7 için seçilen rakamın altında yatan nedenin gayet açık olduğunu ifade ederken sözlerini şöyle sürdürdü: "İlkyayınladığımız Windows'u Windows 1.0, ikincisini de Windows 2.0 olarak kabul ediyoruz; yani sıralamaya bakılarak da bu rakama ulaşılabilir."
  Kullanıcılar, Windows'un yayınlanan tüm sürümlerini hesap ettiklerinde çok farklı bir rakama ulaşıyor; ancak Microsoft'un hesabı şöyle:Yayınladığı Windows 95, 98, 98SE ve Millenium sürümleri Windows 4.0 olarak kabul ediliyor. Buna ilaveten Windows 2000 ve XP Windows 5.0 olarak hesap edilirken, Vista da 6. sürüm olarak belirlenmiş oluyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ezanın Sözleri Nasıl Belirlenmiştir
 3. Bolu il ismi nereden geliyor, bolu ismi nereden gelmektedir,bolunun anlamı
 4. Edirne il ismi nereden geliyor, edirne ismi nereden gelmektedir,edirne isminin efsanesi
 5. Bursa il ismi nereden geliyor, bursanın ismi nereden gelir,bursanın adı nerden gelir,bursa
 6. Cam Kelimesi Nereden Gelmektedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş