Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Windows XP ile Ekran görüntüsü alıp resim olarak nasıl kaydederiz Paint yazılımından hemen her Windows kullanıcısının az çok haberi vardır. Yazılım , basitçe resim düzenleme

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Windows XP ile Ekran görüntüsü alıp resim olarak nasıl kaydederiz

  Sponsorlu Bağlantılar
  Windows XP ile Ekran görüntüsü alıp resim olarak nasıl kaydederiz

  Paint yazılımından hemen her Windows kullanıcısının az çok haberi vardır. Yazılım, basitçe resim düzenleme yazılımı olsa da, aslında Paint, daha çok ekrandan görüntü almak için kullanılan basit bir araç niteliğinde. Paint ile görüntü kaydetmek oldukça basit olsa da, sunduğu özellikler bakımından oldukça kısıtlı bir yazılım.

  Paint ile ekranınızdan resim çekmek için yapmanız gereken tek şey görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken klavyenizin ’Print Screen’ tuşuna basmak. Print Screen’e bastıktan sonra hiçbir şey olmayacaktır görünürde, ancak o an ekranınızda olan görüntü aslında kaydedilmiştir bile. Fakat Print Screen’e basmak, görüntüyü elde etmemiz için yeterli bir adım değil. Bundan sonra Paint yazılımını açıp Düzen>Yapıştır ’ı seçmemiz gerekiyor.

  Bu sayede ekrana çektiğiniz ekranın karesi gelecektir. Ölçülerini basitçe değiştirebileceğiniz resimi kaydetmek için ise yapmanız gereken şey sadece Dosya>Farklı Kaydet yolunu kullanmaktır. Ancak resmi kaydederken dosya formatının JPG olmasına dikkat edin. BMP, sıkıştırılmamış görüntü formatı olduğundan fazla yer kaplayabilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. ekran kartı hızını nasıl yükseltebilirim?
 3. Çekilen diş etinin nasıl bir görüntüsü olur
 4. wolfteam fotoğraf nasıl çekilir, wolfteam ekran görüntüsü alma, wolfteam çekilen resimleri
 5. Ekran koruyucu parolası için Windows parolanızı kullanma
 6. Ekran görüntüsü neden geç gelir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş