Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anne Baba Yeniden Evlenirken Boşanma Sonrası Evlilik Kararaı - Evlenmek - İkinci Evlilik Ve Çocuklar .. " Yalnız lık Allah ´a mahsustur." Kesinlikle çok doğru

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anne Baba Yeniden Evlenirken Boşanma Sonrası Evlilik Kararı - Evlenmek - İkinci Evlilik Ve Çocuklar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anne Baba Yeniden Evlenirken
  Boşanma Sonrası Evlilik Kararaı - Evlenmek - İkinci Evlilik Ve Çocuklar


  ..

  "Yalnızlık Allah´a mahsustur." Kesinlikle çok doğru bir anlatım. İnsan bir ömür yapayalnız yaşayamaz. İçgüdüsel olarak,hayatı paylaşacağı, birlikte üzülüp birlikte mutlu olacağı birine ihtiyaç duyar.Aşk, cinsellik, sevgi, paylaşım biz insanlara özgü duygular olduğu için, boşanan kişiler de bir süre sonra kendilerine bir eş aramaya başlarlar.

  Boşanmayı izleyen ilk zamanlarda yalnızlık kişiye hoş gelir Sorunlarla, kavgalarla dolu bir yaşamdan sorunsuz, sorumsuz ve sakin bir hayata geçmek kişinin iç dünyasını rahatlatır. Artık dırdır, kavga, gürültünün yerini sessizlik, sakinlik ve huzur almıştır. Kişi hastalıklı ilişkisinin ardından zaman içerisinde kendisini daha sağlıklı ve mutlu hissetmeye başlar. Özgürlük hoşuna gider. "Bu saate kadar neredeydin?" diyen kadın sesinin ve "Yine mi yemek yok?" diye kızan erkek sesinin yerini sessizliğin ve özgürlüğün alması mutluluk verici olur.

  Ancak hayatta her şeyin olduğu gibi bunun da bir sonu vardır. Yalnızlık zaman içinde sıkıntıya dönüşür. Özgürce yaşamanın verdiği haz zaman içinde, birine ait olma isteğine ve hayatı paylaşma arzusuna dönüşür. Çünkü paylaşılmayan hiçbir güzelliğin, hatta özgürlüğün bile tadı olmaz. Hayatı kişiye anlamsız gelmeye başlar, hayatını paylaşabileceği birini arama arayışı kişiyi yeni bir evliliğe götürür.

  Eski eşin evleneceği haberini duymak kimilerini hüzünlendirirken, kimilerinde ise olumsuz bir etki yaratmaz. Ancak burada önemli olan, çocuğa bu haberin nasıl verileceğidir. Yetişkin kadın ya da erkek, eski eşin yeni evliliğiyle ilgili duygularıyla bir şekilde başa çıkabilir ama bu haber acaba çocuğa nasıl söylenmelidir? Çocuk anne ya da babasının evlenmesinden nasıl etkilenecektir?

  Çocuğun evlenecek olan ebeveynle ilişkileri sağlıklı ise çok fazla sorun çıkmayacaktır. Bu noktada da yine çocuğun yaşı, kişilik yapısı ve cinsiyeti önemli faktör olarak karşımıza çıkar. Kız çocukları babalarını, erkek çocukları annelerini paylaşmakta zorlanırlar ve kıskanırlar. Kız çocukları babalarının evlenmelerine tepki gösterirler. Erkek çocukları da annelerinin evlenmelerine tepkilidirler. Hırçın, öfkeli, huzursuz çocuklar ebeveynlerinden birinin evlenmesine çok olumsuz tepkiler gösterebilirler. Daha sakin yapılı çocukların tepkileri de daha yumuşak olur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Evlenmekten Korkuyor Musunuz Evlilikten Neden Korkulur - Evlilik Öncesi - Evlilik Sendromu
 3. Evlilik Kutlama Kartları, evlilik tebrik kartı, evlilik kartlari
 4. Batıl evlilik inançları, Bazı Evlilik İnançları, Komik Batıl Evlilik İnançları, Sevimli Ba
 5. Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması nedeni ile Boşanma Davası Dilekçesi örneği
 6. Romantik Evlilik Tekliflerinden Kareler, evlilik teklifi resimleri, evlilik üzerine E- kar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş