Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gemi Makinaları İşletme Bölümü Hakkında Bilgiler Gemi Makinaları İşletme Bölümü Amaçlar ve Hedefler Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği , gemilerde bulunan ana sevk sistem i ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gemi Makinaları İşletme Bölümü Hakkında Bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gemi Makinaları İşletme Bölümü Hakkında Bilgiler

  Gemi Makinaları İşletme Bölümü

  Amaçlar ve Hedefler
  Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, gemilerde bulunan ana sevk sistemi ve yardımcı sistemlerin işletmeciliği ile ilgili özel bir mühendislik dalıdır. Bu programda, makine mühendisliği öğretiminin ana konularını oluşturan dersler ve elektrik mühendisliği, kontrol mühendisliği, gemi inşaatı mühendisliği gibi konularda ve denizde görev yapmanın gerektireceği çeşitli bilgi ve becerileri kazandırmaya yönelik dersler okutulmaktadır.

  İş Olanakları
  Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü mezunları, uzakyol seferi yapan gemilerde IV. Mühendis’ten
  Başmühendis’e kadar olan düzeylerde görev yapabilmekte, ayrıca denizcilikle ilgili faaliyet gösteren işletmelerde ve tersanelerde teknik sorumluluk üstlenebilmektedirler.

  Bölüm Olanakları
  Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği dalındaki dört yıllık eğitim, lisans diploması için akademik yeterliliğin yanısıra, 1995 tarihli Gemiadamlarının Eğitim, Belgelendirilme ve Vardiya Tutma Esasları Uluslararası Konvansiyonu ( STCW 95)’nca öngörülmekte olan Uzakyol Vardiya Mühendisi ve Başmühendisi / İkinci Mühendisi eğitim standartlarını (IMO Model Kursları 7.02 ve 7.04) birarada karşılamaktadır.

  T.C. Başbakanlık, Denizcilik Müsteşarlığı tarafından 24 Temmuz 2001 tarihinde 24472 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Gemiadamları Yönetmeliği” ve bu Yönetmeliğe bağlı olarak “Eğitim ve Sınav Yönergesi” ölçütlerine uygun eğitim verilmektedir. Dersliklerde verilen teorik bilgiler yanında, M/Y Teal’de yapılan uygulamalı eğitimler ve deniz ticaret filosu gemilerinde yapılan yoğun yaz stajları ile öğrencilerin deniz deneyimi kazanmaları sağlamaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. İşletme Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Gemi Makinaları Programı – Meslek Tanıtımları
 5. İşletme Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgiler Nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş