Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara Üniversitesi hakkında bilgi (Üniversiteler) Şehir : Ankara Telefon No : 0 312 212 60 40 (9 Hat) Web Adresi : www.ankara.edu.tr 1946 yılında kuruldu.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ankara Üniversitesi hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara Üniversitesi hakkında bilgi
  (Üniversiteler)
  Şehir : Ankara
  Telefon No : 0 312 212 60 40 (9 Hat)
  Web Adresi : www.ankara.edu.tr
  1946 yılında kuruldu.
  Yerleşim: Ankara’da Tandoğan, ibn-i Sina, Cebeci ve Dışkapı olmak üzere belli başlı 4 kampüs var. Ankara dışında Kalecik, Beypazarı, Çankırı ve Kastamonu’da da bölümler mevcut. Gölbaşındaki beşinci kampüs inşaatı sürüyor.


  Eğitim: Türkçe olarak yapılıyor.
  Akademik birimler: Bünyesinde 15 fakülte, 5 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı, 7 enstitü ve 25 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.
  Barınma: Üniversitenin Ankara içinde 5, Çankırı, Kastamonu, Kalecik ve Beypazarı’nda da birer öğrenci yurdu bulunuyor. Üniversitenin merkez yurdu olan Vehbi Koç Erkek Öğrenci Yurdu’nda başarı düzeylerine göre seçilmiş 240 son sınıf öğrenci barınıyor. Bu öğrencilerin %20’sinden ücret alınmıyor. Cebeci Kampüsü’nde, Milli Piyango idaresi’nin katkısı ile modernize edilmiş olan yurdun tamamlanması ile 300, Cumhuriyet öğrenci evinde de 216 bayan öğrenci barınma imkanı bulmuş olacak.
  Beslenme: Üniversitenin kampüslerindeki kafeteryalarda günde yaklaşık 14 000 öğrenciye ucuz yemek verilebiliyor. Muhtaç durumda olan öğrencilerden ise ücret alınmıyor.
  Teknoloji: Rektörlük bünyesinde kurulu bulunan Bilgi işlem Merkezi’nin temel amacı üniversiteyi çağdaş koşullara uygun bir bilgi işlem ve iletişim yapısına kavuşturmak, öğretim elemanları ile öğrencilerin eğitim-öğretim ve araştırma ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda yazılım ve teknik konularda gerekli desteği vermek.
  Sağlık hizmetleri: Üniversite öğrencilerinin sağlık sorunları ile, Sağlık-Kültür ve Spor Dairesi’nde ilgileniliyor ve çoğunlukla da burada teşhis ve tedavi ediliyor. Sağlık sorunları nedeniyle başvuruda bulunan öğrencilerin sadece kimlik göstermeleri yeterli oluyor.
  Spor tesisleri:Öğrenciler üniversitenin 4 ayrı kampüsünde mevcut 4 kapalı salon, aletli kondisyon üniteleri, 1 adet olimpik ölçülerde, 2 adet minyatür ve 1 adet halı futbol sahası, çok sayıda açık basketbol, voleybol ve tenis sahalarında her an spor yapma olanağı buluyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adıyaman Üniversitesi hakkında bilgi
 3. Ankara Ahi Beyliği hakkında bilgi,Ankara Ahi Beyliği kuruluş ve çöküşü,Ankara Ahi Beyliği
 4. Ankara Tarihi Hakkında Bilgi, Ankara'nın Tarihçesi
 5. Akdeniz Üniversitesi hakkında bilgi
 6. Afyon Kocatepe Üniversitesi hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş