Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Gazi Üniversitesi Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu - Tıbbi Laboratuar - Tıbbi Laboratuar Teknikleri Ders İçerikleri AMACI: Başta hastaneler

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Gazi Üniversitesi Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu - Tıbbi Laboratuar - Tıbbi Laboratuar Teknikleri Ders İçerikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Gazi Üniversitesi
  Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu - Tıbbi Laboratuar - Tıbbi Laboratuar Teknikleri Ders İçerikleri

  AMACI:

  Başta hastaneler olmak üzere, diğer sağlık kuruluşları ve laboratuvarlarda çalışabilecek, bilgi ve tecrübe yönünden yeterli ve nitelikli ara elemanlar yetiştirmek.

  PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ:
  Bu programda, klinik ve diğer araştırma laboratuvarlarında kullanılan yöntem ve cihazların işleyişi, tahlillerin yapılması konularında teknik eleman yetiştirilir. Mezunlar bireysel olarak çalışma yetkisine sahip olmayıp özel sağlık veya kamu kuruluşlarında iş bulma imkanına sahiptirler.. Programın teorik ve bir kısım uygulamalı dersleri yüksekokul bünyesinde yapılırken, staj ve diğer uygulamalar G.Ü. Tıp Fakültesinde yapılmaktadır. Dersler programda görevli öğretim üyeleri ve G.Ü Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Gelişen teknolojiye ve nüfus artışına paralel olarak mesleğin geleceği aydınlık olup, DMS/KMS sınavında başarılı olanlar kamu kurumlarında kolaylıkla istihdam edilebilirler. Bunun yanı sıra özel laboratuvarlarda da istihdamları mümkündür.

  Eğitim Süresi: 2 yıl

  Diploma türü: Önlisans

  Program Başkanı: Doç. Dr. E. Arzu KOÇKAYA

  Program Kadrosu:
  Doç. Dr. E. Arzu KOÇKAYA
  Yrd. Doç. Dr. H. Cengiz GÜLSAYIN
  Yrd. Doç. Dr. Lale TÜRKMEN
  Yrd. Doç. Dr. Meltem UZUNHİSARCIKLI

  Derslik Sayısı: 2

  Laboratuar sayısı: 1

  ÖĞRENCİLERDE ARANAN NİTELİKLER:

  Fiziksel Özellikler: Kanunen bir kısıtlama olmamakla birlikte, bu meslekte el ve göz becerisi gerektiğinden bu uzuvlarında bir sakatlığın olmaması, mezuniyet sonrası şahsın başarısının yüksek olmasında etkendir. Gece ve/veya gündüz nöbet şeklinde çalışma olabileceğinden ve laboratuvarlarda devamlı ayakta durulduğundan bununla ilgili ortopedik bir sakatlığın olmaması da dikkate alınmalıdır.- Yetenek: El becerisi ve sabır gerektiren işlere yatkın olmak ve kan, balgam, idrar, dışkı, meni ve diğer biyolojik sıvılar veya operasyon ürünleri ile çalışma yapmaktan etkilenmemek.- İlgi: Teknik cihazlara, bilgisayar ve diğer otomasyon cihazlarına ilgisi olmak.

  YÜKSEKOKULDA EĞİTİM SIRASINDA YAPILAN STAJ UYGULAMA VE SÜRESİ:

  Yüksekokulumuzun tüm programlarının I. ve II. Sınıf yaz döneminde 20 günlük zorunlu uygulaması ve II. Sınıfın Bahar yarıyıl döneminde de haftada 5 gün olmak üzere 14 hafta hastane uygulaması yapılmaktadır.

  PROGRAMI BİTİRENLERİN ÜNVANI VE ÇALIŞMA ALANLARI:

  Bu programı bitirenler “Sağlık Teknikeri” ünvanı almaktadırlar. Çalışma alanları Devlet ve özel kuruluşlardaki tüm tıbbi tahlil laboratuvarlarıdır.İŞ İMKANLARI: Devlet Memurluğu sınavını kazanmak ve atanmak şartı ile bu sektördeki Devlet Hastaneleri, Sağlık Ocakları, Üniversite Hastaneleri ve S.S.K Hastaneleri’nin Tahlil laboratuvarları ve özel sektördeki hastane, tıbbi laboratuvar ve polikliniklerde tekniker olarak çalışabilirler.

  MESLEĞİN GELECEĞİ:

  Tıbbi Laboratuvar sektöründe her geçen gün özel ve resmi kuruluşlara ait laboratuvarlar artmaktadır. Geçen yıllarda bu bölümlere Tıbbi Laboratuvar eğitimi görmüş eleman bulunamadığı için Lise mezunu veya Kimya ve Biyoloji gibi bölümlerden eleman alınmakta idi. Ançak artık özel kuruluşlar kendi işyerlerinde 4 yıllık okul mezunlarına göre daha düşük ücretle çalıştırabilecekleri ve özellikle 2 yıllık Tıbbi Laboratuvar eğitimi gören kişileri tercih etmektedirler. Tıbbi Laboratuvar bölümünden mezun olanların büyük bir yüzdesinin bu alanda iş bulmaları da bu durumu teyit etmektedir. Bu nedenle bu bölümün ve mezunlarının gelecekte daha değerli olması beklenmektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Uludağ Ünv Sağlık Hiz. Meslek Yüksek Okulu
 3. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Dokuz Eylül Ünv Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 4. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Akdeniz Üniversitesi
 5. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri - Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Okulu
 6. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Ege Üniversitesi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş